Jelcyn i jego puchar

, środa, 29 czerwca 2011

Trener reprezentacji Polski w siatkówce kobiet Jerzy Matlak podał skład 20-osobowej kadry narodowej na cykl turniejów World Grand Prix, z których dwa rozegrane zostaną w Polsce – konkretnie w Bydgoszczy i Zielonej Górze. W kadrze znajduje się środkowa Impelu Gwardii Wrocław Zuzanna Efimienko.

avatar

Rywalizacja w World Grand Prix rozpocznie się 5-7 sierpnia, a jeden z turniejów – grupa A – rozegrany zostanie z udziałem Polski, Włoch, Dominikany oraz Argentyny w Bydgoszczy. Od 12 do 14 sierpnia odbędzie się w Zielonej Górze turniej grupy E, w którym poza gospodyniami zagrają Kuba, Korea i Argentyna. W trzeci weekend World Grand Prix (19-21.08) Polki wystąpią w Hongkongu, a ich rywalkami w grupie I będą Chiny, Dominikana i Kazachstan.

Pierwsze zgrupowanie kadry zostało zaplanowane na 24 czerwca – 3 lipca w Szczyrku. Od 5 do 10 lipca biało-czerwone zagrają w Jekaterynburgu w turnieju o Puchar Jelcyna. – W czasie pierwszego zgrupowania będziemy trenować do odlotu do Rosji. W gronie 20 zgłoszonych zawodniczek na Puchar Jelcyna nie ma ze względów osobisto-zdrowotnych Joanny Kaczor, Katarzyny Gajgał i Natalii Bamber. One dołączą do kadry później – powiedział selekcjoner Jerzy Matlak. 16 lipca kadra ponownie spotka się w Szczyrku, tym razem na dwutygodniowym zgrupowaniu. W jego trakcie rozegrane zostaną sparingowe mecze z Japonią.

Kadra Polski na World Grand Prix: Izabela Bełcik, Milena Sadurek, Joanna Wołosz, Katarzyna Konieczna, Joanna Kaczor, Natalia Bamber, Karolina Kosek, Berenika Okuniewska, Katarzyna Gajgał, Kinga Kasprzak, Klaudia Kaczorowska, Patrycja Polak, Sylwia Wojcieska, Anna Werblińska, Aleksandra Kruk, Zuzanna Efimienko (Impel Gwardia), Anita Kwiatkowska, Maja Tokarska, Magdalena Saad, Paulina Maj.

 

MACIEJ PIASECKI


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 4 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.