Jarosław Krawczyk – lider i bramkarz mistrzów Europy amatorów 2019

To największy sukces dolnośląskiej piłki w tym roku. Kadra Dolnego Śląska zdobyła w Niemczech mistrzostwo Europy amatorów. Jednym z głównych autorów tego sukcesu był 34-letni bramkarz Orkana Szczedrzykowice Jarosław Krawczyk, który nie tak dawno temu… zakończył piłkarską przygodę. Na szczęście w porę zmienił plany.

Po ostatnim gwizdku finałowego meczu z Bawarią siedziałeś chwilę na murawie, wydawałeś się smutny…

Jarosław KRAWCZYK: – Nie byłem smutny, ale byłem tak zmęczony, że nie miałem siły się cieszyć. Emo je były niewyobrażalne. To przeżycie nie do opisania.

Twoja drużyna pokonała w finale mistrzostw Europy Niemców. I to na ich terenie! Będziesz o tym wnukom opowiadał…

– Tak, to niesamowite. Pokonać niemiecki zespół na jego terenie to olbrzymia sztuka. Mecz był jednak bardzo trudny. Sędzia odgwizdał aż pięć rzutów karnych, co nie zdarza się często. W dodatku wszystkie jedenastki zostały zamienione na bramki. Nie pamiętam, bym uczestniczył wcześniej w takim meczu.

Potwierdziło się też, że Niemcy grają do końca. Bo w ostatnich minutach meczu miałeś chyba najwięcej roboty między słupkami?

– Trener Grzegorz Kowalski uczulał nas, że grając z przewagą jednego zawodnika wcale nie będzie nam łatwiej , tylko trudniej. Niemcy wrzucali sporo piłek w nasze pole karne w ostatnich minutach, szukali bramki wyrównującej. Na szczęście udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać 3:2.

Rozmawiał
ŁUKASZ HARAŹNY

Pokonali Bayern!

Piłkarska reprezentacja Dolnego Śląska po raz drugi w historii wygrała UEFA Regions Cup, a więc nieoficjalne mistrzostwa Europy piłkarzy niezawodowców. W środowym finale w niemieckim Burghausen drużyna prowadzona przez trenera Grzegorza Kowalskiego pokonała 3:2 gospodarzy imprezy – Bawarię.

Śląsk II w III lidze!

Śląsk II Wrocław dwukrotnie pokonał AKS Strzegom w barażowym dwumeczu o awans do III ligi i wraca na ten poziom rozgrywkowy po dwóch latach przerwy. Mistrz grupy wschodniej IV ligi był drużyną zdecydowanie lepszym zespołem, a bramkarz strzegomian aż siedmiokrotnie wyciągał futbolówkę z własnej bramki.

Zwycięski remis Sułowa

Po 18 latach przerwy Barycz z niewielkiego, ale malowniczo położonego Sułowa, znów zagra we okręgówce. Podopieczni trenera Przemysława Grochowickiego zapewnili sobie triumf w II grupie wrocławskiej A klasy po remisie 1:1 z Pogonią Syców.

W młodości byłem...

Jak przyznaje jego całym życiem jest rodzina, a piłka nożna to tylko dodatek. Każdą bramkę dedykuje swojej żonie, dzieciom i rodzicom, bo dzięki nim może robić to, co kocha.