Jarosław Krawczyk – lider i bramkarz mistrzów Europy amatorów 2019

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 15 lipca 2019

To największy sukces dolnośląskiej piłki w tym roku. Kadra Dolnego Śląska zdobyła w Niemczech mistrzostwo Europy amatorów. Jednym z głównych autorów tego sukcesu był 34-letni bramkarz Orkana Szczedrzykowice Jarosław Krawczyk, który nie tak dawno temu… zakończył piłkarską przygodę. Na szczęście w porę zmienił plany.

avatar
Jarosław Krawczyk był ostoją dolnośląskiej bramki w finałach UEFA Regions Cup (fot. Ł. Haraźny)

Po ostatnim gwizdku finałowego meczu z Bawarią siedziałeś chwilę na murawie, wydawałeś się smutny…
Jarosław KRAWCZYK:
– Nie byłem smutny, ale byłem tak zmęczony, że nie miałem siły się cieszyć. Emo je były niewyobrażalne. To przeżycie nie do opisania.
Twoja drużyna pokonała w finale mistrzostw Europy Niemców. I to na ich terenie! Będziesz o tym wnukom opowiadał…
– Tak, to niesamowite. Pokonać niemiecki zespół na jego terenie to olbrzymia sztuka. Mecz był jednak bardzo trudny. Sędzia odgwizdał aż pięć rzutów karnych, co nie zdarza się często. W dodatku wszystkie jedenastki zostały zamienione na bramki. Nie pamiętam, bym uczestniczył wcześniej w takim meczu.
Potwierdziło się też, że Niemcy grają do końca. Bo w ostatnich minutach meczu miałeś chyba najwięcej roboty między słupkami?
– Trener Grzegorz Kowalski uczulał nas, że grając z przewagą jednego zawodnika wcale nie będzie nam łatwiej , tylko trudniej. Niemcy wrzucali sporo piłek w nasze pole karne w ostatnich minutach, szukali bramki wyrównującej. Na szczęście udało nam się utrzymać prowadzenie i wygrać 3:2.

Rozmawiał
ŁUKASZ HARAŹNY


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 8 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment