Jarosław Hampel zwyciężył w Malilli

, wtorek, 16 sierpnia 2011

Do ostatnich metrów ważyła się kwestia zwycięstwa w sobotnim Grand Prix Skandynawii. Ostatecznie, ku uciesze polskich fanów, wygrana padła łupem Jarosława Hampela, za plecami którego przyjechali Andreas Jonsson, Kenneth Bjerre i Emil Sajfutdinow. Ogłaszający swój wielki powrót do walki o mistrzostwo Tomasz Gollob był dopiero czternasty.

avatar

Finałowy bieg był okrasą dla bardzo interesujących zawodów. Stawka przez dwa okrążenia jechała w ścisłym kontakcie, by później podzielić się na dwie pary. Z tyłu, Bjerre szybko uporał się z Sajfutdinowem, zaś jadący na czele Jonsson odpierał wściekłe ataki Jarosława Hampela. Starałem się szybko wejść za koło Andreasa, gdyż ścieżka pod bandą była najlepsza. Zastanawiałem się czy wystarczy mi prędkości, którą budowałem przez dłuższy czas - mówił później „Mały”. Prędkości wystarczyło, by na „kreskę” wpaść o pół motocykla przed Szwedem. Ta wygrana sprawiła, że zawodnik Unii Leszno przeskoczył w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce.

Tor miejscowej Dackarny w pierwszej fazie turnieju sprawiał problemy nawet największym tuzom speedwaya. Greg Hancock, choć znalazł się w półfinale, początkowo otwarcie przyznawał, że nie spodziewał się, że będzie tak „trzymało”. Z rozwiązywaniem zagadek przyczepnej nawierzchni najsłabiej radzili sobie, notując kolejny fatalny występ, Nicki Pedersen i Tomasz Gollob. Trzy punkty to dla obu panów powód do głębszych rozważań.

Z mieszanymi uczuciami południową Szwecję opuszczał Jason Crump. Australijczyk był niekwestionowanym faworytem po rundzie zasadniczej, w której nie zaznał porażki. Słaby start w półfinale zaowocował jednak raptem piątą pozycją w całych zawodach. Kolejny raz rewelacją turnieju był jeździec z dziką kartą. Thomas Jonasson po dzielnej walce odpadł dopiero w półfinale i coraz skuteczniej bije do bram elity żużla.


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.