Jaka piękna katastrofa...

, czwartek, 9 sierpnia 2012

To miał być złoty medal. To miał być turniej, który stanowiłby klamrę do reprezentacji Huberta Wagnera i złotego medalu olimpijskiego z Montrealu. Jak się jednak okazało, wszystko spaliło na panewce a polscy siatkarze przegrali ćwierćfinałowy pojedynek z Rosją 0:3. Rozczarowanie? Złość? Rozpacz? Z pewnością wszystkiego po trochę… 

avatar
Załamany Jakub Jarosz po meczu z Rosją... (@ fot. fivb.org)

Nie tak miało bowiem być, zupełnie inaczej miało to wyglądać. Biało-czerwoni swoją postawą na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy dali społeczeństwu nadzieję, że faktycznie może być nawet lepiej niż dobrze. Gra naszych reprezentantów jeszcze miesiąc temu napawała optymizmem, dając spore nadzieje na Igrzyska Olimpijskie. Niestety, wszystko legło w gruzach. – Wiemy, że właśnie zaprzepaściliśmy marzenia swoje i najlepszych kibiców na świecie, którzy są z nami zawsze, przepraszamy – mówił po meczu z Rosjanami załamany libero naszej kadry Krzysztof Ignaczak. – Niestety, kompletnie zabrakło nam jakichkolwiek argumentów. Dochodziło do takich sytuacji, w których Wołkow dwukrotnie odbijał piłkę klatką piersiową i ona wracała na nasza stronę. To ja mogę więcej powiedzieć – w takim samym wydźwięku wypowiadał się równie podłamany Zbigniew Bartman.

Na temat ćwierćfinałowego pojedynku z Rosją nie można właściwie powiedzieć nic konstruktywnego, patrząc na dyspozycję naszych siatkarzy. Niestety, widać było, że Polacy nie trafili z formą na olimpijski turniej. Rosjanie wyeliminowali nasze największe atuty a nam zabrakło jakichkolwiek alternatyw, które mogłyby zaskoczyć naszych wschodnich sąsiadów. Rosyjska broń pt. „silna zagrywka i szczelny blok” odebrała jakąkolwiek możliwość zwycięstwa w tym spotkaniu. – Z pewnością wszyscy jesteśmy zawiedzeni tym, co się dzisiaj stało. Rosjanie byli po prostu od nas lepsi – skwitował krótko kapitan naszej kadry Marcin Możdżonek.


źródło: własne/fivb.org/facebook/tvp


Proste pytanie: 8 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.