Jak ubrać się na trening?

Łukasz Haraźny, wtorek, 19 sierpnia 2014

Trening czyni mistrza – chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużą rolę odgrywa odpowiednio dobrane ubranie. Właściwy strój może nie zadecyduje o sukcesie, ale z pewnością pomoże nam się do niego znacznie przybliżyć. Które ubrania wybierać i na co warto zwrócić uwagę?

avatar
Właściwy ubiór po podstawa udanego treningu

Po pierwsze – materiał

Wysoka jakość materiału zawsze ma znaczenie, jednak w przypadku ubrań sportowych ma często znaczenie kluczowe. Przede wszystkim warto wybierać odzież oddychającą, która będzie dobrze przepuszczać powietrze i chronić nas przed nieprzyjemnymi skutkami pocenia się podczas intensywnego treningu. Najlepiej sprawdza się odzież typu dry-fit – ubrania z bawełny lepiej zostawić sobie na inną okazję, ponieważ wchłaniają pot i schną dość wolno.

Korzystaj z nowych technologii

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii ubrania sportowe stają się jeszcze bardziej funkcjonalne i komfortowe – warto z tego korzystać. Sięgajmy zatem po specjalną odzież bezszwową, czy też z dodatkiem rozciągliwego poliamidu lub odprowadzającej wilgoć wełny merino. Doskonałym pomysłem jest zastosowanie np. tkanin mających właściwości chłodzące, chroniących przed promieniowaniem UV bądź antybakteryjnych. Ostatnio na topie jest także odzież kompresyjna, która wspomaga podczas ćwiczeń nasz układ krążenia oraz pracę mięśni.

Znajdź złoty środek

Wiele osób zaczynających swoją przygodę ze sportem zastanawia się, czy wybierać ubrania obcisłe, czy też raczej luźne. Wszystko zależy od dyscypliny sportu, jednak generalnie najlepiej znaleźć opcję zapewniającą coś „pomiędzy”. Zbyt luźne ubranie może plątać się pod nogami, przeszkadzać w korzystaniu z urządzeń na siłowni itp. Z kolei zbyt obcisłe także może hamować nasze ruchy i sprawiać, że nie będziemy czuć się komfortowo. Warto więc postawić na odzież dość obcisłą, jednak wykonaną z bardzo elastycznych oraz miękkich materiałów, dostosowujących się do konkretnej figury.

Buty to podstawa

Uwielbiasz bieganie? A może interesujesz się wspinaczką lub grą w tenisa? Niezależnie od tego, jaki rodzaj sportu uprawiasz, powinieneś zaopatrzyć się w wysokiej jakości buty. To element niezbędnego wyposażenia każdego sportowca, na którym nigdy nie można oszczędzać. Dlatego najlepiej sięgnąć po obuwie znanych i cenionych marek, które znajdziemy np. w znanym sklepie internetowym z obuwiem www.sklep.sizeer.com.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 1 =


Komentarze:
  • nickname:
    11 miesięcy temu
  • nickname:
    11 miesięcy temu
  • nickname:
    11 miesięcy temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.