Inauguracja sezonu na wyjeździe

Wrocławskie siatkarki rozpoczęły sezon TAURON Ligi 2020/2021 wyjazdowym meczem z Developresem SkyRes Rzeszów. Mimo nawiązania walki w pierwszym secie, zespół Wojciecha Kurczyńskiego przegrał 1:3 (25:21, 22:25, 17:25, 25:27), a najlepszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą gospodyń, Kierę Van Ryk.

Początek niedzielnego meczu był wyrównany i wrocławianki grały bez kompleksów (7:7). Dużo obron i dłuższych akcji mogło podobać się kibicom w Rzeszowie. Na lewym skrzydle Anna Bączyńska skutecznie forsowała rzeszowski blok. Przy zagrywce Natalii Murek przyjezdne powiększyły swoje prowadzenie (14:19), a drużyna Stephane’a Antigi nie radziła sobie z kontrami wyprowadzanymi przez gości. Siatkarki z Dolnego Śląska miały aż 7 piłek setowych (17:24), ale nagle ich przewaga stopniała do 3 punktów (21:24). Mimo nerwowej końcówki, pierwszego seta w tym sezonie wygrał #VolleyWrocław (21:25).

W kolejnych dwóch partiach lepiej na boisku prezentowały się gospodynie, które częściej rozstrzygały na swoją korzyść dłuższe akcje. Lewe skrzydło Volejek przestało funkcjonować tak dobrze, jak wcześniej. Przyjęcie w zespole z Wrocławia również znacznie się pogorszyło. Z kolei w ekipie Stephane’a Antigi coraz więcej piłek kończyła atakująca, Kiera Van Ryk. Częściej widoczne były także rzeszowskie środkowe, które skutecznie blokowały i atakowały. Jedna z nich – Zuzana Efimienko-Młotkowska – zakończyła trzeciego seta (25:17), a gospodynie wyszły na prowadzenie 2:1 w całym meczu.

Ostatnia odsłona inauguracyjnego starcia Volejek przez dłuższy czas nie zapowiadała, kto ostatecznie zwycięży w tej partii. Sytuacja w kilku końcowych minutach spotkania zmieniała się jak w kalejdoskopie (20:23). Choć wydawało się, że gospodynie mecz zakończą spokojnie, ekipa Wojciecha Kurczyńskiego doprowadziła jeszcze do remisu (23:23). Ostatecznie dopiero gra na przewagi wyłoniła zwycięzcę tego starcia – Developres SkyRes Rzeszów zgarnął pełną pulę punktów, a statuetkę MVP atakująca zespołu, Kiera Van Ryk.

W 1. kolejce TAURON Ligi (17.09-21.09) grały: Grot Budowlani Łódź – Joker Świecie 1:3 (-19, 23, -22, -22), DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (25, -19, -19, 22, 15), ŁKS CommerceconŁódź – BKS STAL Bielsko-Biała 0:3 (-18, -28, -20), Enea PTPS Piła – Energa MKS Kalisz 0:3 (-23, -21, -17), Developres SkyRes Rzeszów – #VolleyWrocław 1:3 (-21, 22, 17, 25), E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz (mecz w poniedziałek o 17:30).

12. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz       0          0         0:0

W 2. kolejce TAURON Ligi (25.09-28.09) zmierzą się: Budowlani Łódź – Rzeszów, Wrocław – Legionowo, Kalisz – Bielsko-Biała, Police – Radom, Bydgoszcz – Piła, Świecie – ŁKS Łódź

Developres SkyRes Rzeszów – #VolleyWrocław 1:3 (25:21, 25:22, 25:17, 27:25)

Developres: Anna Kaczmar (1), Jelena Blagojević (10), Zuzanna Efimienko-Młotkowska (7), Kiera Van Ryk (23), Alexandra Lazić (3), Gabriela Polańska (14), Aleksandra Krzos (L) oraz Magdalena Grabka, Aleksandra Rasińska, Marta Krajewska, Juliette Fidon-Lebleu (1), Daria Przybyła (L)

#VolleyWrocław: Adrianna Szady, Natalia Murek (5), Kamila Witkowska (6), Izabella Rapacz (8), Anna Bączyńska (17), Karolina Fedorek (5), Karolina Pancewicz (L) oraz Weronika Wołodko, Małgorzata Jasek (1)

ANNA GŁOMBEK

Czesi są tacy jak my, ale mają droższy chleb

W miniony poniedziałek ruszyły przygotowania do sezonu w KFC Gwardii Wrocław. Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka najpierw spotkali się na siłowni, a w środę pojechali na obóz treningowy do Borowic.

#Volley Wrocław srebrny w PreZero Grand Prix

Zakończyły się pierwsze historyczne rozgrywki cyklu PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W kobiecych zmaganiach złoty medal trafił do ekipy KS Pałacu Bydgoszcz, srebrny do dolnośląskiego #VolleyWrocław, a na najniższym stopniu podium stanęły siatkarki Grot Budowlanych Łódź.

Dwa zwycięstwa na otwarcie sezonu

Dla siatkarskich kibiców w końcu nadszedł upragniony moment. W środę reprezentacja Polski mężczyzn rozegrała swój pierwszy mecz po przerwie spowodowanej koronawirusem.