Impel wygrywa i wskakuje do ósemki

, poniedziałek, 17 grudnia 2012

Zwycięstwem zakończyło się poniedziałkowe spotkanie Impela Wrocław z KS Pałacem Bydgoszcz. Podopieczne trenera Rafała Błaszczyka rozprawiły się jednak z przeciwnikiem dopiero w pięciu setach. Impelówki awansowały na siódme miejsce w tabeli, ale czy to faktycznie satysfakcjonuje kibiców? 

avatar
Czy wygrana z Pałacem to coś więcej, niż przełamanie - przekonamy się już w sobotę (@ fot. K. Ziółkowski)

Zwycięzców się ponoć nie rozsądza, więc nie ma też co popadać ze skrajności w skrajność. Hurra optymizmu póki co nadal brak, właściwie wrocławianki zwycięstwem nad Pałacem, załatwiły sobie połowiczne alibi, na najbliższe kilka dni. Kibice (w Orbicie pojawiło się sporo siatkarskich sympatyków) nie mogli narzekać na brak emocji, zwroty akcji miały bowiem miejsce, właściwie w każdym secie. Akcje najczęściej przypominały jednak niestety tzw. „siatkówkę przypadku”, która bardziej składała się z zagrań prostych, nie mających większej nutki finezji.

Warto pochwalić środkowe obu zespołów. Wśród przyjezdnych dobrą robotę wykonywała Adams, która zdobyła 17 punktów, popisując się przy tym pięcioma punktowymi blokami. Po drugiej stronie siatki miała jednak godne rywalki, w postaci duetu Vesny Djurisić oraz Makare Wilson. Łącznie obie Panie zdobyły 38 oczek i trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby… gdyby ich nie było! Makare została zresztą wybrana MVP meczu.

Po spotkaniu oba sztaby szkoleniowe w imieniu swoich klubów, złożyły najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim dziennikarzom. Z tego miejsca za takowe dziękuję i… łapczywie poproszę o małą wisienkę na torcie, w postaci wygranej z Budowlanymi. Mecz już w najbliższą sobotę w Łodzi. Później będzie można już zasiąść do smacznego karpia.

IMPEL WROCŁAW – KS PAŁAC BYDGOSZCZ 3:1 (-19, 11, 23, -19, 14)
Impel: Ognjenović, Mroczkowska, Konieczna, Rosner, Wilson (MVP), Djurisić, Medyńska (libero) oraz Polak, Pyziołek.
KS Pałac: Mazurek, Czyżnielewska, Mucha, Grejman, Adams, Schulz, Kuehn-Jarek (libero) oraz Sosnowska, Martinez, Głaz, Biedziak.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.