Impel przegrywa z Tauronem

, poniedziałek, 28 stycznia 2013

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu w 16. kolejce Orlen Ligi pomiędzy Tauronem MKS Dąbrową Górniczą a Impelem Wrocław. Świetny drugi set w wydaniu „Impelek” to było zdecydowanie zbyt mało, żeby urwać jakiekolwiek punkty rywalkom. Wrocławianki tym samym na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej nadal okupują ósme miejsce w tabeli. 

avatar
Milena Rosner i spółka nie zagrały dobrych zawodów w Dąbrowie Górniczej (@ fot. K.Ziółkowski)

Samo spotkanie było bardzo… chimerycznym widowiskiem. Zarówno jedna, jak i druga drużyna nie mogły złapać odpowiedniego rytmu przez więcej, niż pół seta. O wynikach poszczególnych partii decydowały w większość… przestoje rywalek, które nagle – nie wiedzieć czemu – stawały w miejscu i nie potrafiły wykonać jakiejkolwiek poprawnej akcji czysto siatkarskiej. Trener Impela Tore Aleksandersen w trakcie spotkania reagował, stając się przeprowadzać zmiany, zarówno w przyjęciu, jak i na ataku. Dawało to jednak wyłącznie chwilowy efekt (chociażby wejście Patrycji Polak). W grze „Impelek” widać było jak na tacy, że ciągle brakuje ciągłości dobrze wykonywanych elementów.

Podobnie jak w przypadku meczu przeciwko Muszyniance, gdzie najlepsza była Anna Werblińska, tym razem MVP spotkania została eks-gwardzistka. Tym razem statuetka powędrowała do atakującej Tauronu MKS Joanna Kaczor.

TAURON MKS DĄBROWA GÓRNICZA – IMPEL WROCŁAW 3:1 (19, -14, 16, 16)

Tauron MKS: Tokarska, Leys, Liniarska, Kaczor (MVP), Dirickx, Skowrońska, Strasz (libero) oraz Stacchiotti, Zaroślińska, Staniucha-Szczurek, Śliwa.
Impel: Konieczna, Wilson, Pyziołek, Rosner, Djurisić, Ognejović, Medyńska (libero) oraz Polak, Mroczkowska.

 


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.