Impel – Atom Trefl 3:0!

, poniedziałek, 4 listopada 2013

To był prawdziwy koncert w wydaniu siatkarek Impela Wrocław. Podopieczne trenera Tore Aleksandersena pokonały po stojącym na niezłym poziomie meczu aktualne mistrzynie Polski z Sopotu. Atom Trefl poległ we Wrocławiu w trzech setach, a samo spotkanie zgromadziło w Hali Orbita komplet publiczności. Pierwszy „egzamin dojrzałości” Impel Wrocław zdał.

avatar
(Fot. K. Ziółkowski) Impel (atakuje Maren Brinker, autorka 17 punktów) nie dał w niedzielę żadnych szans mistrzyniom z Sopotu

Pomimo wyniku, który mógłby wskazywać łatwą przeprawę wrocławianek, wcale tak lekko i przyjemnie nie było. Przyjezdne z Sopotu od samego początku chciały udowodnić, że nie bez powodu są uważane za jedne z faworytek do walki o złoto w sezonie 2013/14. Tak się jednak składa, że podobne apetyty mają wrocławianki, które z punktu na punkt coraz bardziej wybijały siatkówkę z głowy swoich rywalek. Najwięcej problemów „Impelki” miały w partii numer dwa, którą wyratowały dopiero w samej końcówce. Nieco szwankowało wówczas przyjęcie gospodyń, ale na szczęście, bardzo zmiennie (jak na kobiety przystało) grały także popularne „Atomówki”. Wśród przyjezdnych można było dojrzeć dobrą znajomą z Dolnego Śląska, środkową Atomu Trefla Zuzannę Efimienko. Jak pokazuje wynik, Zuza wspólnie z koleżankami wyjazdu do Wrocławia nie będzie jednak dobrze wspominać. Co do samego meczu, warto podkreślić liczbę kibiców, która pojawiła się w Hali Orbita. Nie ma wątpliwości, że taka frekwencja jest dużym sukcesem samego klubu, który z meczu na mecz coraz bardziej „uczy” swoich kibiców siatkówki we Wrocławiu. Poza typowymi kibicami, w Orbicie pojawili się także ludzie związani z siatkarskim światem, m.in. środkowy Cuprum Mundo Lubin Łukasz Kadziewicz, kapitan Gwardii Wrocław Rafał Jarząbski, czy była siatkarka Impela (jeszcze wówczas Gwardii) Ewa Matyjaszek. Frekwencja zatem coraz większa, wyniki coraz lepsze. W grze „Impelek” wyraźnie widać powtarzalność tego, co jest ćwiczone na treningach. Myśl szkoleniowa trenera Tore Aleksandersena staje się coraz bardziej zrozumiała we wrocławskiej maszynie. Wygrana za trzy oczka i to w stosunku 3:0 z Atomem Treflem, to najlepszy z możliwych scenariuszy na początek listopada. Ten miesiąc będzie bowiem prawdziwą „sesją prawdy” – używając nomenklatury studenckiej – dla wrocławianek. Jeden egzamin mają już za sobą. Pozostaje tylko powiedzieć: – Oby tak dalej!

MACIEJ PIASECKI

NIEDZIELA
IMPEL WROCŁAW –
ATOM TREFL SOPOT 3:0
(18, 26, 18)

Impel: Mroczkowska (MVP), Kąkolewska, Dirickx, Wilson, Brinker, Kaczor, Medyńska (libero).
Atom: Bełcik, Podolec, Shelukhina, Efimienko, Hill, Leys, Zenik (libero) oraz Gajewska, Pietersen, Molnar, Kaczorowska, Łukasik.

W pozostałych meczach: PGNiG Nafta Piła – Siódemka SK Bank Leginovia Legionowo 3:2 (-37, 19, 20, -17, 11); Beef Master Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (20, -23, 18, 22). Mecz BKS Aluprof Bielsko-Biała – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zakończył się po zamknięciu numeru. Spotkanie Polski Cukier Muszynianka PBS Fakro Muszyna – Chemik Police zaplanowany jest na poniedziałek (tj. 4.11) o godzinie 18:00.

1. Chemik

4

12

12:0

2. Impel

5

12

13:3

3. Atom Trefl

5

9

9:7

4. BKS Aluprof

4

8

9:6

5. Muszynianka

4

7

9:7

6. Beef Master

5

7

8:11

7. PGNiG Nafta

5

5

7:11

8. Siódemka

5

5

8:12

9. Tauron MKS

4

4

6:9

10. KS Pałac

5

0

2:15

W następnej kolejce (09-11.11): Police – Bydgoszcz; Legionowo – Łódź; Sopot – Piła; Muszyna – Bielsko-Biała; Dąbrowa Górnicza – Wrocław (poniedziałek, g. 18:00, transmisja w Polsacie Sport).


źródło: własne


Proste pytanie: 7 + 3 =


Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.