III runda el. Ligi Europejskiej: Śląsk gra dalej

, piątek, 5 sierpnia 2011

Śląsk Wrocław awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Bohaterem wrocławian został bramkarz Marian Kelemen. Innego wyjścia nie było, skoro ani Śląskowi, ani Lokomotiwowi Sofia w trakcie 210 minut dwumeczu nie udało się zdobyć gola.

avatar
Bohater rewanżowej potyczki w Sofii - Marian Kelemen (fot. K. Ziółkowski)

Słowacki golkiper podczas rewanżu w Bułgarii obronił dwie z czterech „jedenastek” podczas serii rzutów karnych. Jego koledzy wykorzystali wszystkie, dlatego w piątkowym losowaniu będą oczekiwać na ostatniego rywala w drodze do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Kibice, którzy przed pierwszym gwizdkiem meczu w Sofii nie przyjęli solidnej porcji kawy, mieli prawo zasnąć w trakcie spotkania. Mimo miernego poziomu gry, obu ekipom udało się stworzyć dogodne sytuacje. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Mateusz Cetnarski, ale piłkę po jego strzale wybił tuż sprzed linii bramkowej jeden z obrońców gospodarzy. Bułgarzy także mieli swoje szanse, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy piłkarzom obu drużyn sił ubywało z minuty na minutę. Kelemen bronił jednak tak, jak do tego przyzwyczaił, czyli pewnie i z wyczuciem.


źródło: własne


Proste pytanie: 10 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.