III edycja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”

, niedziela, 3 lipca 2011

Mimo fatalnych warunków pogodowych, w niedzielę na trasie biegu stawiło się 167 osób. Jest on częścią programu przygotowawczego do 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonu, który odbędzie się już we wrzesniu.

avatar
Biegaczom nie przeszkadzała deszczowa pogoda

Pogoda nie dopisywała maratończykom, jednak nastroje na mecie na pewno nie były chłodne. Trudno się dziwić, wszak otwarta rok temu trasa jest wyjątkowo malownicza i co ważne – przemyślana. Biegnie ona między mostami Jagiellońskimi, a mostem Swojczyckim i liczy dokładnie 5940 metrów. Zawodnicy na całej długości szlaku biegną wzdłuż Odry, podłoże jest szutrowe, co powoduje, że idealnie nadaje się zarówno do biegania rekreacyjnego, jak i profesjonalnego. Na sprzyjające warunki wpływ mają drzewa rosnące po obu stronach ścieżki, osłaniające zawodników od wiatru i słońca. Dodatkowo, każdy kilometr jest oznakowany, co pomaga w mierzeniu tempa biegu. Start trasy znajduje się w parku w pobliżu DS. „Spartakus” (pętla tramwajowa Sępolno).

– Mimo niesprzyjającej aury, na starcie biegu stanęła rekordowa liczba uczestników - 167. Dla porównania, w poprzedniej edycji wystartowało 109 biegaczy, a warunki pogodowe były dużo lepsze – mówi Jacek Jackowiak, koordynator programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”. Na pewno wielkim plusem imprezy była jej atmosfera. Bieg nie ograniczał się do rywalizacji z przeciwnikiem, zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności, podkreślali, że była to przede wszystkim dobra zabawa. Wszystko to, by 11. września wziąć udział w 29. HASCO-LEK Wrocław Maratonie. Trasa o klasycznej długości 42 km i 195 metrów będzie przebiegała ulicami Wrocławia, z metą na terenie Stadionu Olimpijskiego. Udział w biegu zgłosiło już ponad 1000 osób, a jak zapewniają organizatorzy, liczba ta będzie rosnąć.

 

JAKUB LASOTA


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 4 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.