II liga mężczyzn gr. 1 – dolnośląska

Maciej Piasecki, poniedziałek, 30 października 2017

Podopieczni Marcina Palicy poszli za ciosem i w hicie szóstej kolejki pewnie pokonali dotychczasowego lidera rozgrywek, czyli UKS Olimp Grodków. Warto również odnotować premierowe zwycięstwo na parkietach drugoligowych UKS-u GOKiS Kąty Wrocławskie.

Forza Wrocław ograła dotychczasowego lidera z Grodkowa (fot. D. Orłowicz)

Przed tygodniem zastanawialiśmy się, czy Forza Wrocław w późniejszym etapie rozgrywek nie zaatakuje pozycji lidera, jednak ta perspektywa wcale nie musi być taka odległa. Zespół Marcina Palicy po raz kolejny zagrał bez kompleksów i od pierwszej do sześćdziesiątej minuty był zespołem lepszym od przeciwnika. A rywal był nie byle jaki, bo do stolicy Dolnego Śląska zawitał UKS Olimp Grodków, mogący pochwalić się kompletem punktów i pierwszą pozycją w tabeli. Wystarczyło zaledwie kilka minut i na tablicy wyników było 5:1 dla Forzy. Wrocławianie wytrzymali grę w takim tempie przez całe spotkanie i chociaż rywale zbliżyli się w drugiej połowie na dwie bramki, to o innym rezultacie niż zwycięstwo gospodarzy nie mogło być mowy. – Mieliśmy taktykę dobrze opracowaną przez naszego trenera. Wiedzieliśmy co mamy robić i wykonaliśmy te zalecenia. Zlikwidowaliśmy u nich kontrę, a to było ich główną bronią. Nastawiliśmy się, żeby wracać do obrony po każdej straconej piłce, a sami zebraliśmy ich kilka, co pozwoliło nam odskoczyć rywalom na parę bramek. Trzeba wyróżnić także naszego bramkarza, który wyciągnął kilka piłek sam na sam. Obrona i bramka, to przyczyniło się do naszego zwycięstwa – powiedział Piotr Burzyński, skrzydłowy Forzy Wrocław. Zabójcze były również skrzydła, a na tej pozycji błyszczało dwóch Piotrów – Burzyński oraz Lewalski. Pierwszy zakończył mecz z ośmioma bramkami na koncie, a drugi sześcioma. Siedem trafień dołożył Daniel Bieżyński, który był motorem napędowym Forzy w organizowaniu gry w ataku. Za tydzień natomiast w stolicy Dolnego Śląska dojdzie do derbów Wrocławia. Termin: sobota godz. 17:30. Miejsce: hala przy ul. Parkowej.