II Liga Kobiet / II Liga Mężczyzn

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 25 listopada 2019

W tabelach ligowych znów nastąpiło przetasowanie. Wałbrzyskie kluby po zwycięstwach za 3 punkty powędrowały w górę. U mężczyzn wspiął się też Żagań, a u kobiet Jedynka Siewierz. Liderzy pozostali na swoich pozycjach.

avatar
W sobotę zawodnicy nietypowo wystąpili w czarnych koszulkach, by uczcić pamięć zmarłego w ostatnich dniach śp. Jacka Kurzawińskiego – człowieka, który w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju wałbrzyskiej siatkówki (fot. P. Karolczuk)

Ostatnimi czasy Aqua-Zdrój Wałbrzych angażuje się w różnorakie akcje pomocy. Niedawno podczas meczu zbierano karmę i produkty do schroniska dla zwierząt, a tym razem zorganizowano akcję krwiodawstwa. Krew można było oddawać w mobilnych punktach poboru, stojących przed halą. Wspierano Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu i właśnie z tego powodu sobotni mecz określono mianem krwawego. „Cząstkę siebie” oddało 29 osób, co dało ponad 13 litrów krwi.

Bez krwi na boisku

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już na samym początku wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, a przyczyniły się do tego skuteczne ataki i as serwisowy Kajetana Kulika. Bielawianka za to psuła zagrywki. Jednak gdy w pole serwisowe wkroczył Grzegorz Pajda, rozbił wręcz przyjęcie gospodarzy, doprowadzając do remisu 17:17.

ALEKSANDRA MIELCZAREK

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.