Igrzyska Frankofońskie: Złoto Fajdka

, środa, 11 września 2013

Paweł Fajdek zdobywając złoty medal na igrzyska frankofońskich potwierdził dobrą formę w tym sezonie. Oprócz Dolnoślązaka na najwyższym stopniu podium stanął Tomasz Majewski.

avatar

We wtorek rozpoczęły się 7. Igrzyska Frankofońskie. Tym razem miastem gospodarzem jest francuska Nicea. Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się od rywalizacji lekkoatletów m.in. w rzucie młotem. Triumfował w niej mistrz świata Paweł Fajdek, rzucając młot na odległość 78.28 m. Srebrny medal wywalczył reprezentant gospodarzy Quentin Bigot wynikiem 74.60. Najniższy stopień podium zajął Katarczyk Ashraf El-Seify (72.88).

Drugi złoty medal padł łupem Tomasza Majewskiego. Polski kulomiot nie dał rywalom najmniejszych szans. Rzut ponad granicę 20 metrów (20.18m), był jedynym w całym konkursie. Pozostałe miejsca na podium zajęli Francuz Gaetan Bucki (19.33) i Kanadyjczyk Tim Nedow (19.09).

Z punktu widzenia dolnośląskich kibiców warty wspomnienia jest dobry wynik Joanny Linkiewicz (AZS AWF Wrocław) w biegu na dystansie 400m przez płotki. Linkiewicz awansowała do finału z czwartym czasem eliminacji (58.68).

Igrzyska Frankofońskie potrwają do 15 września.

KATARZYNA POWIDŁOWSKA


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
Sonda
Mundial 2018 w Rosji: Czy Polska wyjdzie z grupy??