Igrzyska Frankofońskie: Kolejne medale Polaków

, czwartek, 12 września 2013

Zawodniczka wrocławskiego AZS-u Justyna Kasprzycka wywalczyła w środę srebrny medal w skoku wzwyż. Reprezentacja Polski ma w dorobku już pięć krążków.

Justyna Kasprzycka zdobyła srebrny medal dla Polski (FOT. pzla.pl)

Jeszcze w połowie sierpnia Kasprzycka uczestniczyła w mistrzostwach świata w Moskwie, gdzie osiągnęła jak dotąd swój największy międzynarodowy sukces. Dolnoślązaczka zajęła tam 6. miejsce, ustanawiając jednocześnie rekord życiowy na wysokości 1,97 m. W środę co prawda skoczyła nieco niżej, bo 1,88, ale to wystarczyło do zajęcia drugiego miejsce w konkursie. Pierwsze miejsce zajęła zawodniczka gospodarzy Francuzka Melani Skotnik, pokonując poprzeczkę na wysokości 1,90 m. Podium uzupełniła Kanadyjka Michelle Theophille (1,86).

Drugim tego dnia zdobytym medalem było złoto Adriana Strzałkowskiego w skoku w dal. Polak okazał się lepszy od francuskiego zawodnika Kafetiena Gommisa oraz wielokrotnego mistrza Rumunii Adriana Vasile.
To nie był jednak ostatni tego dnia zdobyty medal dla Polski. W rywalizacji judoków, brązowy medal wywalczył Grzegorz Lewiński z UKS AON Warszawa w kategorii 66 kg.

W środę rozegrany został również finał biegu na 400 m przez płotki, w którym uczestniczyła zawodniczka wrocławskiego klubu Joanna Linkiewicz. Polka zajęła najgorsze dla sportowca miejsca – 4, czyli tuż za podium.