I liga zagości w przyszłym roku w Pile, Lublinie i Ostrowie

, piątek, 30 września 2011

Rozgrywana na raty ostatnia kolejka DM II ligi nie przyniosła żadnych nieoczekiwanych rozwiązań. W niedzielę zgodnie wygrywali gospodarze, zaś w czwartkowym, kończącym sezon meczu, Lubelski Węgiel Lublin nie dał szans Kaskadowi Równe. Euforia panuje jednak nie tylko w Lublinie...

avatar
Trudno dziwić się radości w klubie z Ostrowa. Od początku sezonu mocno wierzono tam w awans do I ligi (fot. zks-ostrovia.pl)

Już przed kilkunastoma dniami wiadomo było, że pierwsze miejsce w stawce II ligi zajmie pilska Polonia. Wzmocniona w trakcie sezonu Piotrem i Przemysławem Pawlickimi drużyna, pewnie parła do sukcesu i niedzielny mecz w Ostrowie był w zasadzie czystą formalnością. Goście do tego starcia przystąpili w niepełnym składzie, wystawiając sześciu zawodników. Taki stan rzeczy sprawił, że nawet kolejny fenomenalny występ leszczyńskich braci (Przemysław 15 pkt., Piotr 13) nie wystarczył do pokonania wciąż walczących o awans ostrowian (najwięcej punktów: Sówka i Borodulin po 10).

Dla Lubawy Litexu mecz z pilanami był starciem typu „być albo nie być”. Jedynie zwycięstwo przedłużało szansę ekipy z południa Wielkopolski na bezpośrednią promocję do I ligi. Dodatkowo „biało-czerwoni” oczekiwać musieli na wynik czwartkowego spotkania w Równem, gdzie miejscowy Kaskad mierzył się z Lubelskim Węglem. Najlepszym rozwiązaniem dla podopiecznych Michała Widery byłoby zwycięstwo Ukraińców. Przyjezdni jednak doskonale zdawali sobie sprawę z tego, o co toczy się gra i nie pozostawili złudzeń sąsiadom ze wschodu. Wygrali zdecydowanie 54:36, zdobywając bonus i pieczętując tym samym awans. Najlepiej dla drużyny ze stolicy Lubelszczyzny punktował Paweł Miesiąc (13). Dla Kaskadu po dziewięć „oczek” wywalczyli Piotr Świst i Tomasz Rempała.

W pozostałych meczach Kolejarz Opole zdemolował KSM Krosno, wygrywając 65:25. „Płatne komplety” dla gospodarzy zdobyli Marcin Rempała i Rafał Fleger, a krośnian przed kompletnym blamażem uchronił Artur Czaja (12). Goście udowodnili po raz kolejny, że miano „czerwonej latarni” II ligi otrzymali w pełni zasłużenie i zakończyli sezon na ostatnim miejscu w tabeli. Ponadto, po trzymającym w napięciu do ostatniego biegu meczu, Wanda Kraków pokonała Kolejarz Rawicz 45:42 (Gołubowskij 13 – Tabaka 11).

Mimo zajęcia trzeciego miejsca w klasyfikacji, ekipa Lubawy Litex Ostrów wystartuje ostatecznie w I lidze w sezonie AD 2012. Z rywalizacji barażowej wycofała się ostatnia na zapleczu Ekstraligi ekipa Lechmy Poznań, co automatycznie promuje ostrowian do wyższej klasy rozgrywkowej. Dołączyli oni tym samym do drużyn z Piły i Lublina.

Wyniki 14. kolejki II ligi:
25. września:
Lubawa Litex Ostrów – Stokłosa Polonia Piła 49:41
Speedway Wanda Kraków – Kolejarz Rawag Rawicz 45:42
Kolejarz Opole – KSM Krosno 65:25
29. września:
Kaskad Równe – Lubelski Węgiel 36:54

Tabela:
1. Piła 14 28 +189
2. Lublin 14 27 +129
3. Ostrów 14 26 +174

4. Opole 14 20 +51
5. Kraków 14 12 -125
6. Równe 14 10 -84
7. Rawicz 14 9 -51
8. Krosno 14 8 -283
Awans: Stokłosa Polonia Piła, Lubelski Węgiel Lublin, Lubawa Litex Ostrów.


KS


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 8 =


Komentarze:
  • nickname:
    7 lat temu

    :)

E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.