I liga mężczyzn

FutureNet Śląsk Wrocław po zwycięstwie nad Czarnymi Słupsk został samodzielnym liderem I ligi. W sobotnim spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza kwarta, później podopieczni Radosława Hyżego dominowali na parkiecie w każdym elemencie gry. Porażkę poniósł WKK, a Górnik Wałbrzych swoje spotkanie rozegrał po zamknięciu numeru.

Choć początek sezonu w wykonaniu Czarnych Słupsk był przeciętny, niewątpliwie jest to drużyna o dużym potencjale, na którą trzeba uważać. Zawodnicy Radosława Hyżego musieli mocno zdawać sobie z tego sprawę, bowiem udało im się niemal całkowicie zdominować rywala z Pomorza. W sobotnim spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza kwarta. W pozostałych wrocławianie dali pokaz swojej siły i wygrali pewnie 96:83. Na początku meczu obie drużyny miały problem z organizacją w obronie i łatwo dopuszczały do otwartych pozycji. W strefie podkoszowej sporo problemów sprawiał gospodarzom Damian Cechniak, Śląsk nie pozwalał jednak rywalom odskoczyć za sprawą trafień Aleksandra Leńczuka i Aleksandra Dziewy. W kolejnych minutach dobrą zmianę dał Jakub Musiał (7 zdobytych z rzędu punktów), ale w drużynie Czarnych trafiać zaczął Mantas Cesnauskis. Po ofensywnej pierwszej kwarcie wrocławianie prowadzili minimalnie, 29:28. Trójkolorowi zupełnie zdominowali za to drugą część gry. Dobra obrona na jej początku sprawiła, że goście nie trafili z gry przez pierwsze 3 minuty.

RED

Wrocław rządzi

FutureNet Śląsk pokonał u siebie Górnik Trans.eu Wałbrzych 91:78.

Emocjonujący szlagier

Koszykarze FutureNetu Śląska Wrocław pokonali Polonię Leszno 86:82 w najciekawszym meczu 3. kolejki pierwszej ligi.

Trzy kluby, trzy cele

Już w najbliższy weekend rozpoczną się rozgrywki I ligi koszykówki. W tym sezonie zobaczymy w nich trzy dolnośląskie zespoły.

Kłodzko rzuca po swoje

Kto kilka tygodni temu przypuszczałby, że o Nysie Kłodzko będzie się mówić w samych pozytywach? Co więcej, koszykarze Marcina Grygowicza po ostatniej wygranej z Polfarmexem Kutno uplasowali się na 12.