I liga koszykówki mężczyzn

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 grudnia 2018

Hala AWF pękająca w szwach i trzy minuty gry, które można by pokazywać na całym koszykarskim świecie. Do tego rewelacyjny występ Bartosza Ciechocińskiego i dominacja gospodarzy. Z tego zapamiętamy koszykarską wojnę o Wrocław w której FutureNet Śląsk pokonał WKK aż 91:72.

Derbowy mecz Śląsk Wrocław – WKK pokazał, że we Wrocławiu jest wielki głód koszykówki na ekstraklasowym poziomie (fot. L. Mukhamadeeva)

Dwa celne na 18 oddanych rzutów. To był gwóźdź do trumny koszykarzy WKK. Kto wie, jakby potoczyło się to spotkanie, gdyby nie fatalna dyspozycja gości w pierwszej kwarcie. – Przespaliśmy początek. Ciężko gonić charakterem kiedy rzut nie wpada i nie możemy znaleźć drogi do kosza, żeby zdobywać punkty. Motywowaliśmy się do tego stopnia, żeby zmniejszyć przewagę, ale brakowało kilku akcji, żeby przełamać Śląsk – mówi niski skrzydłowy WKK Dominik Rutkowski. Zawodnicy Tomasza Niedbalskiego mieli wyjątkowo źle ustawione celowniki i pudłowali nawet w najłatwiejszych sytuacjach, kiedy nie było przy nich obrońców. Goście trafili z gry po dwóch minutach za sprawą Michała Jędrzejewskiego. Kiedy po raz kolejny koszykarz WKK zdobył punkty z akcji – a był nim Jakub Patoka – to na zegarze pozostawało jeszcze 67 sekund do końca kwarty. FutureNet Śląsk prowadził wtedy 15:7. – Zaczęliśmy trochę zbyt indywidualnie, co nie jest naszą mocną stroną. Naszą mocną stroną jest atakowanie kosza i rozrzucanie piłki. Od początku tego zabrakło. Podobnie jak powrotu do obrony – przyznał skrzydłowy WKK, Bartosz Ciechociński. Po pierwszej kwarcie mało kto spodziewał się, że może być on jednym z bohaterów meczu. Przez 4,5 minuty spudłował jeden rzut z gry. Słabą skuteczność miał także Norbert Kulon. Kapitan Śląska trafił tylko jedną z pięciu prób, ale za to rozdał 4 asysty i gospodarze prowadzili 20:9.