I liga koszykówki mężczyzn

Hala AWF pękająca w szwach i trzy minuty gry, które można by pokazywać na całym koszykarskim świecie. Do tego rewelacyjny występ Bartosza Ciechocińskiego i dominacja gospodarzy. Z tego zapamiętamy koszykarską wojnę o Wrocław w której FutureNet Śląsk pokonał WKK aż 91:72.

Dwa celne na 18 oddanych rzutów. To był gwóźdź do trumny koszykarzy WKK. Kto wie, jakby potoczyło się to spotkanie, gdyby nie fatalna dyspozycja gości w pierwszej kwarcie. – Przespaliśmy początek. Ciężko gonić charakterem kiedy rzut nie wpada i nie możemy znaleźć drogi do kosza, żeby zdobywać punkty. Motywowaliśmy się do tego stopnia, żeby zmniejszyć przewagę, ale brakowało kilku akcji, żeby przełamać Śląsk – mówi niski skrzydłowy WKK Dominik Rutkowski. Zawodnicy Tomasza Niedbalskiego mieli wyjątkowo źle ustawione celowniki i pudłowali nawet w najłatwiejszych sytuacjach, kiedy nie było przy nich obrońców. Goście trafili z gry po dwóch minutach za sprawą Michała Jędrzejewskiego. Kiedy po raz kolejny koszykarz WKK zdobył punkty z akcji – a był nim Jakub Patoka – to na zegarze pozostawało jeszcze 67 sekund do końca kwarty. FutureNet Śląsk prowadził wtedy 15:7. – Zaczęliśmy trochę zbyt indywidualnie, co nie jest naszą mocną stroną. Naszą mocną stroną jest atakowanie kosza i rozrzucanie piłki. Od początku tego zabrakło. Podobnie jak powrotu do obrony – przyznał skrzydłowy WKK, Bartosz Ciechociński. Po pierwszej kwarcie mało kto spodziewał się, że może być on jednym z bohaterów meczu. Przez 4,5 minuty spudłował jeden rzut z gry. Słabą skuteczność miał także Norbert Kulon. Kapitan Śląska trafił tylko jedną z pięciu prób, ale za to rozdał 4 asysty i gospodarze prowadzili 20:9.

AGATA WALICKA

Lider jest jeden

FutureNet Śląsk Wrocław po zwycięstwie nad Czarnymi Słupsk został samodzielnym liderem I ligi. W sobotnim spotkaniu wyrównana była tylko pierwsza kwarta, później podopieczni Radosława Hyżego dominowali na parkiecie w każdym elemencie gry.

Wrocław rządzi

FutureNet Śląsk pokonał u siebie Górnik Trans.eu Wałbrzych 91:78.

Emocjonujący szlagier

Koszykarze FutureNetu Śląska Wrocław pokonali Polonię Leszno 86:82 w najciekawszym meczu 3. kolejki pierwszej ligi.