Hit kolejki dla Metraco Zagłębia

Maciej Piasecki, poniedziałek, 9 października 2017

Moim zdaniem Metraco Zagłębie Lubin potwierdziło, że będzie jednym z głównych faworytów do gry o najcenniejsze medale – docenił klasę miedziowych Andrzej Niewrzawa, szkoleniowiec Kram Startu Elbląg. I trudno nie zgodzić się z tymi słowami, bo lubinianki rozbiły trzeci zespół ubiegłych rozgrywek 35:24 (17:11).

Monika Maliczkiewicz nie tylko zaliczyła wiele udanych interwencji, ale również zdobyła bramkę dla Metraco Zagłębia Lubin (fot. K. Ziółkowski)

Siła tkwi z zespole

Piątkowe spotkanie z brązowymi medalistkami ubiegłego sezonu, od początku przebiegało po myśli lubinianek. Elblążanki dopiero po dziesięciu minutach zdołały pokonać Monikę Maliczkiewicz, a miedziowe w tym czasie rzuciły już pięć bramek. – Zaczęłyśmy bardzo dobrze zarówno pierwszą, jak i drugą połowę, co dało nam spory komfort psychiczny i przewagę nad przeciwnikiem – powiedziała Bożena Karkut, trener Metraco Zagłębia Lubin. KRAM Start Elbląg zdołał na krótką chwilę zmniejszyć stratę do dwóch trafień, jednak później miedziowe po raz kolejny odskoczyły rywalkom. Wyróżniały się zwłaszcza Żana Marić i Klaudia Pielesz, ale na listę strzelców wpisała się również popularna „Łosiu”, czyli Monika Maliczkiewicz. Po przerwie na parkiecie nadal trwała dominacja Metraco Zagłębia Lubin, który bardzo szybko rozstrzygnął losy tego spotkania. Bardzo dobrze funkcjonowała zwłaszcza współpraca z obrotową, co zaowocowało ośmioma bramkami Zuzanny Ważnej, zasłużenie wybranej MVP tego meczu. – Wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy i mówiąc szczerze, jestem pod wrażeniem, tego co dzisiaj zaprezentował zespół gospodarzy. Gra Zagłębia była dzisiaj tak dobra, że nie mieliśmy żadnych szans – zakończył Andrzej Niewrzawa.