Hat-tricka nie było. Szósta odsłona Grand Prix dla Jonssona

, niedziela, 31 lipca 2011

Nie udało się Tomaszowi Gollobowi po raz trzeci z rzędu odnieść zwycięstwa w Grand Prix Włoch. Aktualny mistrz świata został sklasyfikowany na 13. pozycji. Zawody wygrał Andreas Jonsson, przed Gregiem Hancockiem i Antonio Lindbaeckiem. Czwarte miejsce było udziałem Kennetha Bjerre.

avatar

Mokra nawierzchnia toru stadionu Olympii w Terenzano, nie była w sobotni wieczór sprzymierzeńcem faworytów. Poza słabo jadącym Gollobem, ogromne trudności ze zdobywaniem punktów mieli także Crump, Holder (obaj 6 pkt.) i Hancock. Ten ostatni najszybciej pozbył się problemów sprzętowych i w przeciwieństwie do Australijczyków, rzutem na taśmę dostał się do półfinału. Do grona przegranych, dodać należy także ostatniego w stawce Nickiego Pedersena (3).

Oprócz „Chudego”, biało-czerwonych barw bronili także Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel i Rune Holta. Najlepiej spośród nich spisał się Hampel, który w półfinale przyjechał trzeci, tuż przed Kołodziejem. Holta, z pięcioma „oczkami” zajął 14. miejsce.

Nadspodziewanie dobrze radził sobie, jadący z dziką kartą, Matej Zagar. Słoweniec zakończył rywalizację z dziewięciopunktową zdobyczą, a awans do czołowej ósemki może być dla niego powodem do radości. Podobnie zaskakująca była dobra jazda Lindbaecka, który po fazie zasadniczej turnieju przewodził klasyfikacji.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.