Gwardziści solidnie pracują

, czwartek, 5 września 2013

Jednym z dolnośląskich reprezentantów na drugoligowej mapie siatkarskiej będzie w nadchodzącym sezonie ekipa Gwardii Wrocław. Podopieczni trenera Piotra Lebiody, podobnie jak inne zespoły, są w trakcie przygotowań do zbliżającej się ligi i z nadziejami patrzą w przyszłość. – Jestem optymistą co do naszej drużyny – szczerze mówi trener gwardzistów.

avatar
(Fot. archiwum klubu) Tak wygląda ekipa wrocławskich siatkarzy z Krupniczej przed sezonem 2013/14

Strzegom na plus
Wrocławianie obecnie trenują na własnych obiektach, chociaż mają już za sobą wyjazd na obóz do Strzegomia (19-25.08). – Nie ma wątpliwości, że bardzo udanie wyszło to zgrupowanie w Strzegomiu. Warunki super, treningi pełną parą. Miałem do dyspozycji 15 chłopaków i to była dobra decyzja. Chociażby wyklarowało się to, że mam obecnie trzech atakujących z możliwością przesunięcia także na przyjęcie. Rywalizacja między siatkarzami była spora, a to tylko dobrze rokuje na przyszłość – opisuje trener Piotr Lebioda. Warto przypomnieć, że we Wrocławiu, w porównaniu z ubiegłym sezonem, doszło do kilku zmian. W Gwardii grać będą m.in. doświadczony środkowy Rafał Jarząbski, czy dwóch eks-siatkarzy AZS Politechniki Opolskiej: atakujący Piotr Hernik i przyjmujący Bartłomiej Dzikowicz. Ten drugi nie ukrywa, że ma ambitne plany względem występów w Gwardii. – Ważne, żeby mieć wspólny cel. Zależy mi również na tym, żeby nie było tak, że tylko mówimy o awansie, a nie idą za tym działania. Chodzi tu o postawy każdego z nas indywidualnie. I to nie w momencie, kiedy pilnuje trener. Każdy pilnuje siebie i musi od siebie wymagać. Uważam, że to jest jedyna droga, żeby taki cel, jakim jest awans, osiągnąć – przyznaje Dzikowicz.
Nysa na start
Gwardziści najbliższe dni spędzą na treningach na własnych obiektach przy ul. Krupniczej. Nie zabraknie ćwiczeń na siłowni, ale w większym stopniu będzie już wprowadzana część związana z zajęciami typowo boiskowymi. – Zaczynamy wchodzić w poszczególne ustawienia, warianty taktyczne. Sądzę, że 11 września rozpoczniemy także temat sparingów. Póki co mamy dogadany temat gry z pierwszoligową Nysą. Co do reszty, tutaj jeszcze nie ma konkretów – wylicza trener Gwardii.


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.