Gwardia Wrocław w 3 rundzie Pucharu Polski

, czwartek, 3 października 2013

Siatkarze wrocławskiej Gwardii udanie rozpoczęli przygodę w tegorocznym Pucharze Polski. Na własnej hali bez straty seta pokonali Czarnych Wirex Rząśnia.

(Fot. K. Ziółkowski) Zawodnicy Gwardii Wrocław dają powody do zadowolenia swoim kibicom, sezon rozpoczęli od wygranych w II lidze i Pucharze Polski

Najwięcej emocji przyniosła pierwsza partia. Mimo wypracowania kilkupunktowej przewagi (18-12, 23-19), rywale doprowadzili do remisu po 25. Więcej jednak ugrać nie zdołali i set zakończył się wygraną gospodarzy. Druga część spotkania to znów przewaga (17-13, 20-15) i ostateczna wygrana Gwardzistów. Trzeciej odsłony przyjezdni nie oddali bez walki. Długo przeważali, ale do zniwelowania straty jednego seta nie udało im się doprowadzić.

GWARDIA WROCŁAW – CZARNI WIREX RZĄŚNIA 3:0 (27-25, 25-20, 25-23)
Gwardia: Jarząbski, Zwiech, Lubaczewski, Hernik, Wroński, Deszcz, Jutrzenka (libero) oraz Dzikowicz, Nawrocki.

W 3 rundzie, siatkarze z Wrocławia zmierzą się z  pierwszoligowym KPS Siedlce. Mecz zostanie rozegrany 23 października, ponownie w hali przy ulicy Krupniczej.