Gwardia testuje „nowych”

Maciej Szumski, poniedziałek, 20 maja 2013

Dla niektórych sezon już dawno się skończył, inni nadal walczą o stawkę. Tak wygląda rzeczywistość naszych dolnośląskich reprezentantów w II lidze siatkarzy. Niezależnie od tego, czy dany klub jeszcze walczy, czy to o utrzymanie, czy awans, ciekawie jest jednak właściwie wszędzie. Po minionym weekendzie największe brawa należą się Klubowi Siatkarskiemu Milicz, który awansował do finału rywalizacji o awans do I ligi!

avatar

Jeszcze w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o sporych problemach finansowych klubu. Wtedy sytuacja wydawała się mało ciekawa, pod znakiem zapytania stała nawet organizacja turnieju półfinałowego w Miliczu. Na szczęście udało się zorganizować potrzebne środki i drużyna przystąpiła do walki o I ligę. Siatkarze KS wygrali kolejno z Pronarem Hajnówką 3:0 (23, 18, 10), Krispolem Września 3:2 (-22, 19, -16, 25, 12) i przegrali w niedzielę z AGH 1000RK AZS Kraków 1:3 (-21, 24, -22, -22). Co ciekawe, w drugim z półfinałów, organizowanym w Tychach, do finału zakwalifikował się drugi z reprezentantów naszej grupy II ligi, czyli miejscowy TKS. Skład finału jest więc następujący: KS Milicz, TKS Tychy, ASPS Avia Świdnik oraz AGH 1000RK AZS Kraków. Na zaplecze PlusLigi awansują dwie najlepsze ekipy turnieju finałowego.
Drugą z walczących „o coś” ekip jest Bielawianka Bielawa. Podopieczni trenera Dariusza Ratajczaka w nadchodzący weekend rozpoczną decydującą walkę o utrzymanie w II lidze. Rywalem dolnośląskiego beniaminka będzie drużyna TKKF Czarni Katowice, czyli tegoroczny mistrz III ligi (grupa śląska). Ta rywalizacja z pewnością nie będzie dla bielawian spacerkiem, bo przeciwnik w trzecioligowych rozgrywkach… nie doznał ani jednej porażki. Dopiero późniejsze potknięcia, już w fazie finałowej, sprawiły, że o awans do II ligi walczyć będą z Bielawianką. Walka o utrzymanie odbywa się na zasadach mecz-rewanż. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Bielawie już w najbliższą sobotę, 25 maja o godzinie 18. Rewanż tydzień później (tj. 1.06) w Katowicach.
Nieco spokojniej jest za to we Wrocławiu i Wałbrzychu, gdzie trwają przygotowania do nadchodzących rozgrywek. Na obiekcie Gwardii odbyły się dwa z czterech otwartych treningów (dwa kolejne zaplanowane na 24 i 25 maja, odpowiednio o 18 w piątek i 10 w sobotę), na których nie zabrakło ciekawych twarzy. – Uważam, że tego typu treningi są bardzo ważne, jak najbardziej potrzebne. Założyłem sobie, żeby znaleźć siatkarzy młodych, perspektywicznych, w których rozwoju możemy i chcemy pomóc. Choć i tutaj nie zamykam się na inne możliwości – mówił trener Gwardii Piotr Lebioda. W Wałbrzychu szykuje się za to zmiana na stanowisku szkoleniowca. Wróbelki ćwierkają, że nowym opiekunem wałbrzyszan będzie… wałbrzyszanin Krzysztof Janczak. Dotychczasowy trener pierwszego zespołu Marek Olczyk ma natomiast zająć się szkoleniem grup młodzieżowych. Oficjalnego potwierdzenia ciągle nie ma, więc pozostaje tylko nasłuchiwać kolejnych wieści z wałbrzyskiego obozu.
MACIEJ PIASECKI


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 2 =


Komentarze:
  • nickname:
    3 lata temu
  • nickname:
    3 lata temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.