Gryf Wejherowo rozbity przez Górnika Polkowice

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 4 listopada 2019

W sobotniej rywalizacji Górnika Polkowice i Gryfa Wejherowo, goście stanowili jedynie tło dla zielono-czarnych. Górnik nie dał rywalowi najmniejszych szans i odniósł najwyższe zwycięstwo w trwającym sezonie II ligi.

Piłkarze Górnika Polkowice rozbili Gryf Wejherowo aż 5:0. Nikt w tym sezonie II ligi nie wygrał wyżej (fot. archiwum klubu)

Wydaje się, że był to pierwszy mecz w obecnych rozgrywkach, w którym Górnik pełnił rolę stuprocentowego faworyta. Gryf to jeden z kandydatów do spadku, ekipa szorująca o dno tabeli, z ponad dwukrotnie słabszym dorobkiem punktowym od polkowiczan. Sobotnia potyczka tylko potwierdziła mizerną dyspozycję zespołu z Wejherowa. Wbrew zapowiedziom i powszechnemu przekonaniu o wyższości gospodarzy, to przyjezdni mogli objąć prowadzenie, jednak strzał Szymona Nowickiego ostemplował jedynie poprzeczkę bramki Jakuba Kopanieckiego. Cała sytuacja miała miejsce w 7. minucie. Na akcję zakończoną golem trzeba było czekać aż do minuty 44. Michał Bednarski – to on dał zielono-czarnym prowadzenie i nieco więcej spokoju na drugą połowę.