Górnik skopał rywali

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Górnik Wałbrzych triumfował w XVII Turnieju Piłki Nożnej Trampkarzy im. Włodzimierza Jantury, który został zorganizowany przez Konfeks Legnica pod patronatem Stowarzyszenia Tarninów.

W turnieju wystartowało 6 zespołów, grano systemem „każdy z każdym”, a w sumie rozegrano 15 spotkań. Wałbrzyszanie na podium wyprzedzili reprezentację OZPN Legnica, która w kluczowym meczu uległa Górnikowi 0:1 (jedyny w turnieju gol stracony przez legniczan). Trzecie miejsce zajął gospodarz turnieju – Konfeks. Na dalszych pozycjach uplasowały się Karkonosze Jelenia Góra, Pogoń Oleśnica i Lechia Zielona Góra. Wszystkie zespoły oraz zawodnicy otrzymali nagrody w formie pucharów, dyplomów oraz sprzętu sportowego. Tytuł króla strzelców z dorobkiem 4 goli wywalczył Eryk Sobków (OZPN), najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Bartkowiak (Górnik), a bramkarzem Robert Kuta (Lechia). Wybrano także wyróżniających się zawodników imprezy: Przemysław Woźniak (Konfeks), Kamil Gubański (Lechia Zielona Góra), Dominik Bronisławski (Górnik), Oskar Wieliczko (Karkonosze), Sebastian Idziorek (Pogoń) i Maciej Szwedyk (OZPN). – W trakcie imprezy odbyło się 30-minutowe spotkanie młodych piłkarzy uczestniczących w turnieju z Wojciechem Górskim, który rozegrał w ekstraklasie ponad 230 spotkań. Młodzi zawodnicy dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy, które mogą się im przydać w trakcie kariery piłkarskiej. Poprzez zorganizowanie turnieju mogliśmy uczcić pamięć wspaniałego działacza piłkarskiego Włodzimierza Jantury – powiedział pomysłodawca i organizator turnieju Piotr Potycz.