Górnik rozbity w Polkowicach

, wtorek, 30 kwietnia 2013

Tak wysokiego wyniku w derbach derbów pomiędzy KS Polkowice, a Górnikiem Wałbrzych chyba nikt się nie spodziewał. Podopieczni Roberta Bubnowicza przełamali niechlubną passę pięciu meczów bez straconego gola. Jednakże polkowiczanie odpowiedzieli aż pięcioma i wałbrzyszanie wracali do domu z opuszczonymi głowami.

Pierwsza połowa nie zapowiadała tekiego pogromu. Co prawda za sprawą Szymona Skrzypczaka KS już w 4. minucie wyszedł na prowadzenie, ale na ten cios Górnik potrafił znakomicie odpowiedzieć. Przyjezdni zdecydowanie ruszyli na rywala, co zaowocowało golem Grzegorza Michalaka w 21. minucie. Kluczową sytuacją meczu był błąd bramkarza gości, Kamila Jarosińskiego. W konsekwencji po raz drugi Szymon Skrzypczak wpisał się na listę strzelców. Dla tego napastnika była to czternasta bramka w sezonie. Gol wpadł na kilka minut przed końcem pierwszej połowy.

Na drugą odsłonę Górnik wyszedł bardzo zmobilizowany. Zepchnął swojego rywala do defensywy i co jakiś czas szukał sposobu na pokonanie Damiana Primela. Dwudziestojednoletni bramkarz spisywał się w tym spotkaniu bez zarzutu. Gdy zbliżała się 80. minuta wydawało się, że gol wyrównujący dla wałbrzyszan wisi w powietrzu. Piłka nożna jest jednak sportem płatającym figle. W końcówce polkowiczanie wrzucili piąty bieg i zdołali jeszcze trzykrotnie pokonać Kamila Jarosińskiego. Takiego obrotu sprawy chyba nikt się nie spodziewał. Zwycięstwo przesunęło drużynę z Polkowic na czwartą pozycję w tabeli. Natomiast Górnik nie wygrywając od miesiąca osunął się na dwunaste miejsce.

KS POLKOWICE – GÓRNIK WAŁBRZYCH 5:1 (2:1)
Bramki:
1:0 Skrzypczak (4), 1:1 G. Michalak (21), 2:1 Skrzypczak (38), 3:1 Krysian (81), 4:1 Szczepaniak (83), 5:1 Sołtyński (90). Żółta kartka: Kusowski. Sędziował: Aluszyk (Szczecin). Widzów: 300.
POLKOWICE: Primel – Fryzowicz, Darda, Bartków, Szuszkiewicz, Kusowski (46 Sołtyński), Bartczak (65 Famulski), Krysian, Szczapaniak (87 Szuszkiewicz), Ałdaś, Skrzypczak.
WAŁBRZYCH: Jarosiński – G. Michalak, Wojtarowicz, Łaski, Sawicki, Wepa, Bartkowiak (46 Radziemski), Morawski, Moszyk, Oświęcimka (80 Sobczyk), Zinke (77 Rytko).

Proste pytanie: 0 + 4 =