Futbolista z Wrocławia chce spełnić swój amerykański sen

, poniedziałek, 7 listopada 2016

16 grudnia w Myrtle Beach w Karolinie Południowej odbędzie się mecz futbolu amerykańskiego USA – Europa, który może mieć swój polski akcent. Zaproszenie na spotkanie otrzymał zawodnik Panthers Wrocław Patryk Matkowski, który na ten cel musi uzbierać 22 tysiące złotych.

avatar
Patryk Matkowski podczas jednej ze swoich efektownych akcji (fot. K. Ziółkowski)

Skrzydłowy Panter ma za sobą sezon życia – wydawałoby się, że poza mistrzostwem Polski i Pucharem Europy na niwie sportowej nic więcej nie może mu się przytrafić. A tymczasem...

Na przelot i wpisowe

„Cześć! Nazywam się Patryk Matkowski i gram w futbol amerykański. Po świetnym sezonie zakończonym Mistrzostwem Polski i Europy oraz powołaniem do Reprezentacji Polski dostałem zaproszenie do gry w Kadrze Europy przeciwko USA. Mecz jednak odbędzie się w Stanach Zjednoczonych i by w nim zagrać muszę sam opłacić loty i pobyt. Futbol jest w Polsce sportem amatorskim. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy!” – czytamy na stronie internetowej https://wspieram.to/patrykwusa. Platforma „Wspieram.to” stwarza szansę pomocy osobom dążącym do realizacji swoich marzeń i pomysłów, co nie jest możliwe bez odpowiedniej ilości gotówki. A w tym przypadku potrzebna kwota to 22 200 zł, która – jeśli projekt osiągnie sukces – zostanie przeznaczona na przelot do USA i z powrotem, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie oraz opłatę wpisową. Pieniądze można wpłacać do 27 listopada, jeżeli w stu procentach nie zostaną zebrane, będą zwrócone na konta wpierających. Do końca ubiegłego tygodnia na liczniku widniało 25 procent Chętni do pomocy, zależnie od przekazanej kwoty, będą nagrodzeni – od podziękowań na stronie internetowej Panter, przez bilety i karnet na przyszły sezon, aż do złotego medalu za MP 2016 czy szczegółowego pakietu sponsorskiego. Realizację kampanii koordynuje i wspomaga klub Panthers Wrocław z prezesem Jakubem Głogowskim na czele, który mocno zaangażował się w jej promocję. – To wielka szansa dla Patryka, a dla nas kolejne wyróżnienie, które pokazuje, że futbol nie tylko we Wrocławiu, ale i w całym kraju rozwija się coraz prężniej – mówi Jakub Głogowski.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.