Futboliści amerykańscy grają w Counter Strike'a

Arkadiusz Barski, sobota, 4 kwietnia 2020

Sytuacja w Polsce i na świecie zmusza nas, abyśmy w miarę możliwości zostali w swoich domach. Praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe zostały zawieszone lub odwołane. Jednocześnie do głosu dochodzi e-sport. Kluby Ligi Futbolu Amerykańskiego w obliczu kryzysu znalazły sposób, by być blisko kibiców. Zawodnicy rywalizować będą na serwerach popularnych gier eSportowych. Na pierwszy ogień idzie popularna strzelanka CS GO.

avatar

Rozgrywki wirtualnej Ligi Futbolu Amerykańskiego startują już w najbliższy weekend. W kwietniu kibice będą mogli obserwować zmagania na mapach popularnego shooteraCounter Strike Global Offensive, a w maju zmagania przeniosą się na Summoner’sRift, czyli znaną i lubianą arenę gry League of Legends. W rozgrywkach weźmie udział aż 16 drużyn z 15 klubów, które na co dzień rozgrywają swoje mecze w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

- Nie wiemy, kiedy ruszą rozgrywki futbolu amerykańskiego w Polsce, ale nie składamy broni. Chciałoby się wręcz powiedzieć, że ją wyciągamy i przenosimy się na serwery. Chcemy kibicom w całej Polsce dać sposób na śledzenie rozgrywek i emocje meczowe w innej, jedynej obecnie możliwej formie. Jednocześnie pokazujemy też, że jako liga i kluby potrafimy się zjednoczyć i wspólnie rozpocząć ciekawe projekty. Zatem Zostańcie w domach i oglądajcie E-LFA
 – mówi Jakub Głogowski, dyrektor komunikacji Panthers Wrocław.

Pierwsze zmagania odbywać się będą w każdą niedzielę kwietnia w formie turniejowej. Rozgrywki transmitowane będą za pośrednictwem platformy streamingowej Twitch.tv na kanale sponsora rozgrywek Tarczyński Studio Live. Za prowadzenie transmisji odpowiedzialny będzie Mateusz “Hax” Ogonowski, znany ze współpracy z TVP Sport.

- Sytuacja na rynku sportowym jest dramatyczna, można mówić o jego całkowitej implozji – nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Jeszcze do niedawna można było spotkać się z opinią, że esport to nie sport. W chwili obecnej esport to jedna z niewielu dostępnych aktywizacji sportowych i wszystko wskazuje na to, że taka forma rywalizacji zostanie z nami na dłużej. Kluby sportowe i ligi przenoszą aktywizacje dla swoich fanów do Internetu. Już nikogo nie dziwią wyścigi Formuły 1 czy mecze piłkarskie rozgrywane na wirtualnych arenach… z realną publicznością. Nie inaczej dzieje się z Ligą Futbolu Amerykańskiego. Już w kwietniu zobaczymy najlepsze polskie składy rywalizujące z sobą, nie na murawie, a na serwerach CS:GO. Jak zareagują na to ich kibice i fani? Zobaczcie sami!  – mówi Aleksandra Popiel, Head of Operations & Events w Cyberwolves.

Transmisja pierwszego turnieju już w najbliższą niedzielę o 12:00 na kanale www.twitch.tv/studio_live. Wszelkie informacje oraz powiadomienia o rozpoczęciu transmisji można śledzić za pośrednictwem oficjalnego wydarzenia na Facebooku.

RED


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.