Floreciści Wrocławian wciąż najlepsi w Polsce

, czwartek, 17 stycznia 2013

Od czterech lat nieprzerwanie drużyna seniorska florecistów z klubu Wrocławianie wygrywa mistrzostwa Polski. Do tego chłopcy dorzucają medale indywidualne, nie gorzej prezentują się również ich młodsze koleżanki i koledzy. – Można powiedzieć, że zdobywamy medale we wszystkich kategoriach wiekowych od weteranów, przez niepełnosprawnych, aż po 13- i 11-latków – mówi prezes Krzysztof Głowacki.

W 2012 r. w Challenge Wratislavia startowało prawie 2 tys. zawodników z 28 państw. Czy w tym roku padnie kolejny rekord?

Miniony rok był dla Wrocławian niezwykle udany. Klub odnosił sukcesy na wszystkich polach. Pod względem sportowym najważniejsze są oczywiście medale mistrzostw Polski seniorów, a także to, że Leszek Rajski kolejny sezon walczył w pierwszej drużynie narodowej. Zresztą Rajski potwierdził ostatnio swoją wysoką formę, wygrywając Puchar Polski seniorów. Ponadto do kadry na Puchar Świata powoływani byli także: Paweł Szumielewicz, Tomasz Gmerek i Radosław Pietrusiewicz. Na mistrzostwach Polski seniorów świetnie wypadła także 15-letnia Beata Żurowska. W walce półfinałowej pokonała ją dopiero nasza najlepsza florecistka Sylwia Gruchała. Srebrny medal do lat 23, zdobyła Sylwia Kurowska  a jej siostra Dominika została mistrzynią kraju juniorek. Na olimpiadzie młodzieży w drużynie zwyciężyli floreciści z klubu Wrocławianie, a ich koleżanka Adrianna Frąckowiak była 3. Na listach klasyfikacyjnych do 11 lat 1. miejsce zajmuje Katarzyna Turkiewicz. W kategorii wiekowej do 13 lat na dwóch pierwszych pozycjach uplasowali się Sławomir Kasprzyk przed Szymonem Czartoryskim. W tym roku Wrocławianie zdobyli 201 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży, co dało 8. miejsce wśród klubów wrocławskich, 10. pozycję wśród klubów dolnośląskich i w końcu 112. na 3400 zarejestrowanych klubów w Polsce. – Właściwie to w 2012 roku zrealizowaliśmy wszystkie nasze plany, poza tym, że nie udało nam się zakwalifikować zawodnika na igrzyska olimpijskie – komentuje prezes Głowacki.

Proste pytanie: 3 + 5 =