Finlandia wreszcie zwycięska

Podczas kolejnego dnia hokejowych mistrzostw świata na Białorusi znowu wiele się działo. Finlandia dopiero w trzecim spotkaniu przerwała serię porażek i rozbiła Niemców 4:0. To zwycięstwo pozwoliło drużynie ze Skandynawii zachować nadzieje na grę w ćwierćfinale.

Najważniejszym wydarzeniem wtorkowych meczów było właśnie spotkanie Finów z Niemcami. Początek turnieju był w wykonaniu reprezentacji Suomi tragiczny. Po dwóch porażkach ta ekipa z zerowym dorobkiem punktowym zajmowała przedostatnie miejsce w tabeli i było wiadome, że aby o czymkolwiek marzyć musieli wczorajsze spotkanie wygrać. Fińscy hokeiści wzięli sobie to do serca, ponieważ potrzebowali zaledwie dwóch tercji, by wbić Niemcom aż cztery gole. Nasi zachodni sąsiedzi nie byli w stanie zdobyć we wczorajszej batalii choćby bramki honorowej i Finlandia odniosła bardzo cenne zwycięstwo, które pozwoliło jej awansować na szóstą pozycję w tabeli. W drugim meczu grupy B kibice mieli okazję obejrzeć świetne widowisko. Pojedynek dwóch byłych republik radzieckich, czyli Łotwy i Kazachstanu zakończył się wynikiem 5:4 dla tych pierwszych. Emocji było sporo zwłaszcza w pierwszych dwudziestu minutach, gdy Łotysze bardzo szybko objęli jednobramkowe prowadzenie, lecz do przerwy przegrywali już 1:2. W drugiej odsłonie Łotwa wyszła na dwubramkowe prowadzenie, ale jeszcze przed syreną oznaczająca koniec drugiej tercji Kazachowie zdołali doprowadzić do remisu. W ostatniej odsłonie Łotwa strzeliła bramkę na początku gry i jak się okazało był to gol na wagę wygranej. Tym samym ekipa znad Bałtyku wyprzedziła USA w tabeli i teraz ona jest wiceliderem.

W grupie A tak dużych emocji nie było. W pojedynku na dole tabeli, Dania odniosła pierwsze zwycięstwo na imprezie, pokonując Włochy 4:1. Dzięki tej wygranej, Duńczycy przeskoczyli ekipę z Italii o jedno miejsce i aktualnie są szóstym zespołem w tabeli. W innym spotkaniu kibice mieli okazję obejrzeć derby Skandynawii, w których Szwedzi zmierzyli się z Norwegią. Dla obu ekip było to niezwykle ważne spotkanie, ponieważ zwycięzca tego spotkania miał zagwarantowane prowadzenie w tabeli. Wielu bramek kibice nie zobaczyli, bo w sumie tylko trzy. Chociaż Norwegowie zdobyli pierwszą bramkę, to Szwecja wygrała ten mecz 2:1 i została samodzielnym liderem grupy A.

WYNIKI:

GRUPA A

WŁOCHY – DANIA 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Bramki: 0:1 Jensen (3), 1:1 Kostner (13), 1:2 Hansen (36), 1:3 Kristensen (37), 1:4 Staal (58).

NORWEGIA – SZWECJA 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Bramki: 1:0 Olden (23), 1:1 Lindstrom (37), 1:2 Klasen (48).

GRUPA B

NIEMCY – FINLANDIA 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Bramki: 0:1 Kontiola (10), 0:2 Immonen (15), 0:3 Palola (32), 0:4 Komarov (13).

KAZACHSTAN – ŁOTWA 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)

Bramki: 0:1 Indrasis (2), 1:1 Zhailauov (5), 2:1 Rymarev (20), 2:2 Kulda (24), 2:3 Kulda (30), 2:4 Redlihs (35), 3:4 Antropov (40), 4:4 Blokhin (40), 4:5 Stals (44).

ŁUKASZ JURKOWSKI

MŚ Elity – raport

Kolejny dzień na hokejowych mistrzostwach świata przyniósł zaskakujące wydarzenia. Drugi mecz na turnieju wygrała Francja, natomiast w meczu na szczycie Rosja rozbiła USA aż 6:1.

MŚ Elity - raport

W miniony piątek na Białorusi wystartowały mistrzostwa świata elity w hokeju na lodzie. Chociaż hokeiści walczą dopiero od dwóch dni, już zanotowaliśmy kilka niespodzianek.

Gotowi do play off

Wszystkie 30 zespołów ligi NHL rozegrało po 82 mecze, wchodząc tym samym w fazę playoffów. Najbardziej imponujące tempo prezentują obecnie Boston Bruins.

Wyleczeni na lodzie

WTH Wrocław, reprezentacja Polski lekarzy oraz Orły Oleśnica, te trzy zespoły zagrały w rozgranym w Oleśnicy, w minioną sobotę turnieju hokeja na lodzie. Najlepsi okazali się medycy, którzy pokonali ekipę WTH i gospodarzy imprezy.