Finały Next Gen ATP

Arkadiusz Barski, wtorek, 13 listopada 2018

Najwyżej rozstawiony Grek Stefanos Tsitsipas triumfował w Next Generation ATP Finals w Mediolanie, czyli turnieju masters dla ośmiu najlepszych tenisistów sezonu do lat 21. W finale pokonał Australijczyka Alexa de Minaura (nr 2) 2:4, 4:1, 4:3 (7-3), 4:3 (7-3). W turnieju występował Hubert Hurkacz, rozstawiony z numerem szóstym. 21-letni wrocławianin zakończył fazę grupową z bilansem jednej wygranej i dwóch porażek.

Tym razem wrocławianin Hubert Hurkacz grał w Mediolanie (fot. archiwum)

Turniej we Włoszech Hurkacz rozpoczął od porażki z Francesem Tiafoe. Następnego dnia w pięciu setach pokonał Hiszpana Jaume Munara i żeby awansować do półfinału, musiał wygrać z faworytem z Grecji, Stefanosem Tsitsipasem. Już przed meczem doszło do małego zgrzytu. Tsitsipas dostał ostrzeżenie od sędziego za przekroczenie czasu na rozgrzewkę. Nie wpłynęło to jednak demobilizująco na Greka, bo bez większych problemów rozstrzygnął pierwszego seta na swoją korzyść.