Fight Exclusive Night 2 już 8 marca we Wrocławiu!

, piątek, 7 marca 2014

Gala Fight Exclusive Night 2 odbędzie się w dniu 8-go marca na Stadionie Wrocław hali klubu Biznesowego & Diamentowego, we Wrocławiu a jej program zawiera walki w formułach MMA i K-1. Jest to projekt, który jest unikalny na polskim rynku i łączy środowiska MMA, Kickboxingu i Muay Thai. Na pierwszej edycji FEN, ten model sprawdził się doskonale, więc organizatorzy stawiają na obie formuły i liczą na dostarczenie emocji sympatykom MMA jak i sympatykom Kickboxingu.

avatar

Po sukcesie pierwszej gali, która odbyła się w listopadzie 2013 roku ponownie zawita ona na wrocławski stadion. Nowoczesna oprawa gali spowoduje, że widzowie obejrzą widowisko w komfortowych warunkach. Wydarzeniem i zarazem walką wieczoru gali będzie debiut w MMA ostatniego polskiego medalisty olimpijskiego w boksie Wojciecha Bartnika z Oleśnicy. Jego rywalem będzie utytułowany mistrz Kickboxingu, Michał Dembler z Nowego Miasta Lubawskiego. Bartnik zdobył brązowy medal w 1992 roku w Barcelonie i od tego czasu, żadnemu polskiemu zawodnikowi nie udała się ta sztuka. W 1996 roku wywalczył też brąz na ME, walcząc w kategorii ciężkiej. Fighter z Oleśnicy zwyciężał też w turnieju im. Feliksa Stamma i trzykrotnie brał udział w IO, a następnie przeszedł na zawodowstwo. Ostatni raz na ringu jako zawodowiec wystąpił w 2010 roku przedłużając serię zwycięstw do 15 z rzędu od czasu porażki z Albertem
Sosnowskim w 2007 roku. Pokonał wówczas w Berlinie, o 11 lat młodszego niemieckiego zawodnika Marcela Erlera. W pojedynku wieczoru na zasadach K-1, zmierzą się dwie znakomite zawodniczki: mistrzyni świata w Kickboxingu Marta Chojnoska i finalistka z Płocka i mistrzyni Polski w K-1 i Muay Thai Sylwia Juśkiewicz z Łodzi. Chojnoska to nie tylko mistrzyni świata, ale i finalistka kobiecego turnieju MMA w organizacji KSW. Juśkiewicz z kolei to "młoda krew" w kobiecym K-1. Ten pojedynek związany będzie z Dniem Kobiet i jest ukłonem w stronę rozwijającego się kobiecego K-1 i MMA. Najciekawszy pojedynek MMA gali FEN 2, stoczą: mistrz świata w Kickboxingu Gerard Linder (4-0) z Black Dragon Andrychów i Tymoteusz Świątek (13-1) z klubu Fightman Bochnia. Gerard Linder to
legenda Kickboxingu i pierwszy romski mistrz świata w tej dyscyplinie. Andrychowianin występy w MMA łączył z pojedynkami w Kickboxingu i organizacją gal Black Dragon czy Biggers Better. 20-letni Świątek to wielka nadzieja polskiego MMA na światowe sukcesy w UFC czy Bellatorze. Walczył na MMA Attack3 w Polsce, ale także w Niemczech. Nie zabraknie także zawodników z Dolnego Śląska. W kategorii do 70 kg na zasadach MMA na wrocławskiej arenie zmierzą się wrocławianin Patryk Grudniewski reprezentujący Ankos Zapasy i Mateusz Tatarek ze Spartakusa Rzeszów. Z podwrocławskich Krępic zaś dwóch zawodników: Radosław Pupin i Piotr Rogosz walczyć będą w na zasadach K-1. Przeciwnikiem byłego mistrza świata w amatorskim Kickboxingu, jakim jest Radosław Pupin będzie Andrzej Kulik z Corpusu Gdańsk. Rogosz zaś zmierzy się z Przemysławem Bubińskim z Kohorty Poznań. Inny wrocławski zawodnik Damian Komisarski z Lutadores Wrocław debiutuje przeciwko imiennikowi Damianowi Pomocce z Konina. Z dwóch Damianów jeden wyjdzie zwycięsko. Całość gali otworzy amatorska walka MMA dwóch świetnie zapowiadających się zawodników: Patryka Paducha z Boi Team Wrocław i Mateusza Chyżego z Bochni. Obaj będą reprezentować dwóch świetnych trenerów Pawła Szubarta i Tomasza Knapa.
Gościem honorowym gali będzie doskonale znany wszystkim fanom MMA i sportów siłowych Hardkorowy Koksu, czyli Robert Burneika - znany kulturysta i dwukrotny uczestnik walk MMA. Nie zabraknie także innych gości honorowych takich jak między innymi olimpijczyk, zapaśnik Damian Janikowski, mistrz Kickboxingu, Paweł Jędrzejczyk i wielu innych, którzy uświetnią swoją obecnością to wydarzenie.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 5 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.