Exact Systems Śląsk mistrzem Polski U20 2017!

Maciej Piasecki, poniedziałek, 27 lutego 2017

Koszykarze Exact Systems Śląska Wrocław wywalczyli mistrzostwo Polski do lat 20. W finale podopieczni Tomasza Jankowskiego pokonali WKK Wrocław 70:57. MVP turnieju finałowego został Aleksander Dziewa. Trzecie miejsce dla Biofarmu Basket Junior Poznań, który w finale pocieszenia pokonał KS Rosa-Sport Radom 63:52.

Mistrzowie Polski U-20 - Śląsk Wrocław (fot. archiwum)

W meczu półfinałowym WKK po zaciętym meczu pokonało Biofarm Basket Junior Poznań, wyśmienita trzecia kwarta przesądziła zaś o wygranej podopiecznych Tomasza Jankowskiego. I stało się, obie wrocławskie ekipy spotkały się w niedzielnym finale. To było czwarte starcie wrocławskich drużyn w tym sezonie. W rozgrywkach strefowych oraz meczu grupowym turnieju finałowego lepsi byli zawodnicy Sebastiana Potocznego, ale w decydującym starciu o złoto to zawodnicy Śląska cieszyli się z wygranej. WKK w półfinale rozegrało niezwykle zacięte spotkanie z Biofarm Basket Junior, którego losy ważyły się do ostatnich sekund. Być może trudy tego spotkania miały duży wpływ na dyspozycję tego zespołu w finale. Kluczem do zwycięstwa Śląska okazała się zdyscyplinowana gra w defensywie oraz przewaga w polu trzech sekund. To właśnie w strefie podkoszowej gracze Jankowskiego osiągnęli kluczową dla losów meczu przewagę. Śląsk od wyniku 6:6 objął prowadzenie 15:8 i tylko w jednym z fragmentów drugiej kwarty różnica pomiędzy zespołami była mniejsza.