Etapowe zwycięstwo Łaskawca

, wtorek, 15 stycznia 2013

Przerwa w rajdzie Dakar dobrze posłużyła polskiemu quadowcowi Łukaszowi Łaskawcowi. 23-letni zawodnik nie dał szans pozostałym zawodnikom i dojechał na metę z najlepszym czasem. Wygrana w 9. etapie pozwoliła mu awansować na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej.

(Fot. M. Chytka) Polak po raz pierwszy w tej edycji Dakaru wygrał etap

Na trasie z San Miguel de Tucuman do Cordoby Łaskawiec zostawił za swoimi plecami lidera rajdu Marcosa Patronellego. Rafał Sonik dojechał do mety tuż za podium i utrzymał 3. pozycję w generalce. Rywalizację motocyklistów na 9. etapie wygrał Cyrill Despres. Najlepiej z Polaków pojechał Jakub Przygoński, docierając na metę z 13. czasem i w sumie jest 9. Jacek Czachor dojechał na 36 miejscu, co daje mu w ogólnym rozrachunku 26. pozycję. Gorzej spisał się Marek Dąbrowski, który dotarł na metę jako 110., a w generalce jest 86. Dziewiąty odcinek trasy tegorocznego Dakaru najszybciej samochodem pokonał Nani Roma z Hiszpanii. Adam Małysz dojechał na metę z 17. czasem, co sprawiło, że w ogólnej klasyfikacji awansował na czternaste miejsce. Piotr Beaupre był trzydziesty dziewiąty na tym etapie i awansował na 41. miejsce w generalce. Dariusz Żyła nie został sklasyfikowany. Kierowcy ciężarówek rywalizowali wczoraj na innym odcinku specjalnym niż pozostali uczestnicy rajdu. Dystans 548 kilometrów najszybciej pokonał Czech Ales Loprais. Polacy uplasowali się na dalszych pozycjach. Grzegorz Baran zajął 23. miejsce, a Robert Szustkowski 32. pozycję. Obaj zanotowali minimalny awans w klasyfikacji generalnej. Szustkowski jest dwudziesty szósty, a Baran trzydziesty siódmy. Dzisiaj zawodnicy mają przed sobą argentyński etap Cordoba - La Rioja, czyli do przejechania w sumie 636 kilometrów.

Proste pytanie: 8 + 8 =