Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Mistrzynie Polski pokonały Artego Bydgoszcz 61:44 w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym polkowiczanki zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczym. Ślęza Wrocław przegrała z Energą Toruń i spadła na 6. miejsce. W rozpoczynających się we wtorek playoffach CCC zagra z Pszczółką, rywalem wrocławianek będzie ekipa Artego Bydgoszcz.

W meczu CCC z Artego w miarę upływu czasu polkowiczanki zyskiwały przewagę punktową. Głównie za sprawą doskonałej defensywy, a także dynamiki w wyprowadzaniu akcji ze strefy obronnej. Po 20 minutach gry mistrzynie Polski prowadziły 35:19. W drugiej połowie Artego starało się grać bardziej agresywnie i szybciej, ale polkowiczanki były doskonale zorganizowane i nie pozwalały im na zbyt wiele. W pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną „pomarańczowych” 61:44.

CCC POLKOWICE – ARTEGO BYDGOSZCZ 61:44
(15:11, 20:8, 15:12, 11:13)

CCC: Fagbenle 14, Hayes 12, Thomas 11, Kaltsidou 9, Gajda 8, Leedham 5, Kizer 2, Owczarzak 0, Tyszkiewicz 0.
ARTEGO: Morrison 14, Stanković 11, Rodocaj 4, Szott-Hejmej 4, Poboży 4, McBride 3, Kuczyńska 2, Międzik 2, Hornbuckle 0, Kocaj 0.

Ślęza Wrocław niestety w ostatniej kolejce musiała uznać wyższość Energi. Spotkanie było wyrównane i zakończyło się wynikiem 75:69. Pierwsze punkty zdobyły zawodniczki Energi. Szybko drużyna przejęła inicjatywę i na swoim terenie nie pozwalała na zbyt wiele rywalkom. Po 5 minutach prowadziła już 9:4. Z biegiem czasu przewaga jeszcze rosła. Choć Ślęza wcześniej przegrywała tylko jednym punktem (4 do 5), to kolejne 10 zdobyły torunianki.