Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 26 listopada 2018

Za nami ósma kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki zmierzyły się w niej z MKK Siedlce, zespołem o zdecydowanie mniejszym potencjale niż mistrzynie Polski. Mecz zakończył się zwycięstwem pomarańczowych. CCC jest więc już jedynym zespołem w lidzie, który zachował czyste konto. Pierwszą porażkę w meczu z AZS Gorzów odniosła Ślęza Wrocław.

CCC Polkowice pozostaje jedynym niepokonanym klubem Energa Basket Ligi Kobiet (K. Pączkowska)

Polkowiczanki wciąż niepokonane na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet. W ósmej kolejce pomarańczowe rozegrały spotkanie z PGE MKK Siedlce. Wygrały pewnie 89:56. Było to siódme zwycięstwo z rzędu na krajowym podwórku. Mistrzynie Polski były zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Początkowo mecz był w miarę wyrównany, ale wraz z upływającymi minutami gospodynie coraz bardziej przeważały. Po pięciu minutach było 12:8 dla polkowiczanek, a otwierająca mecz kwarta zakończyła się wynikiem 23:16. Podopieczne trenera Marosa Kovacika lepiej zbierały, popełniały mniej błędów na rozegraniu, a także miały wyższą skuteczność rzutową. Ten stan rzeczy utrzymywał się przez całą drugą kwartę. Rywalki nie zamierzały tanio sprzedawać skóry i w efekcie mecz mógł się podobać kibicom. Sporo było szybkich akcji, dynamicznych wejść pod kosz, czy też rzutów z dystansu. Po 20 minutach gry gospodynie prowadziły 40:24. Do przerwy najwięcej punktów dla zespołu CCC zdobyła Tiffany Hayes, która zanotowała dziewięć „oczek”. W ekipie gości najlepiej punktującą zawodniczka była Rebecca Harris, która zdobyła 10 punktów. Warto dodać, że w meczu w pomarańczowych barwach zadebiutowała Lynetta Kizer. Amerykańska środkowa do przerwy zapisała na swoim koncie sześć punktów. Po zmianie stron podopieczne trenera Kovacika kontrolowały przebieg gry. Nie pozwalały rywalkom na zbyt wiele, skutecznie rozbijając ich akcje poprzez wymuszanie błędów.