Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 listopada 2018

… są oba dolnośląskie zespoły w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. W miniony weekend Ślęza Wrocław pokonała we własnej hali, po bardzo emocjonującym meczu PGE MKK Siedlce. CCC Polkowice zwyciężyło natomiast z lublińską Pszczółką.

avatar
Ślęza Wrocław pokonała po emocjonującym meczu MKK Siedlce i tak jak zespół z Polkowic, pozostaje niepokonana w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet (fot. archiwum klubu)

Mecz walki Na papierze zdecydowanym faworytem była Ślęza. Jednak zaledwie trzy dni treningów i problemy z kontuzjami zaburzyły nieco przygotowania zespołu Arkadiusza Rusina. Na urazy uskarżał się również trener PGE MKK Siedlce Teodor Mołłow. Przejawy chaotycznej gry po obu stronach było widać od początku spotkania, zawodniczki miały problemy ze skutecznością oraz kontrolowaniem piłki, nie brakowało też fauli. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie, ale ich przeciwniczki nie odpuszczały i nie pozwoliły Ślęzie zdobyć bezpiecznej przewagi. W połowie pierwszej kwarty siedlczanki wyszły na prowadzenie i swoją przewagę utrzymywały przez kolejnych kilka minut. Ostatnie słowo w pierwszej kwarcie należało jednak do Marissy Kastanek, która rzutem za trzy punkty w ostatnich sekundach tej części meczu dała swoim koleżankom prowadzenie. Druga kwarta rozpoczęła się od szybkich ataków, udanych rzutów spod kosza Ślęzy. Dzięki bardzo dobrej postawie Palenikovej gospodynie powiększały przewagę. Siedlczanki miały momentami ogromne problemy ze zdobywaniem punktów, pudłując niezależnie od odległości od kosza. W pewnym momencie Ślęza prowadziła już nawet 18 punkami. Podopieczne Teodora Mołłowa potrafiły jednak w ostatnich 30 sekundach dwukrotnie trafić z dystansu, przez co na przerwę schodziły przegrywając dwunastoma oczkami. W pierwszych trzech minutach trzeciej kwarty wrocławianki zanotowały serię 10 punktów bez odpowiedzi rywalek.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 0 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.