Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Ślęza Wrocław pokonała Wisłę Kraków 2:1 i zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. To wielki sukces wrocławskiej drużyny, biorąc pod uwagę potencjał pozostałych ekip w tym sezonie. Wielkie szanse na mistrzostwo Polski ma ekipa CCC Polkowice. W rywalizacje do trzech zwycięstw polkowiczanki prowadzą z Artego Bydgoszcz 2:0.

Ślęza Wrocław rozgrywki EBLK w sezonie 2017/2018 zakończył z brązowym medalem (fot. archiwum Ślęzy Wrocław)

W pierwszym meczu Ślęza pokonała na wyjeździe Wisłę CanPack Kraków 66:62. W grze obu zespołów było sporo nerwowości i niedokładności, zwłaszcza w pierwszej połowie. Na początku nieco lepiej z emocjami radziły sobie krakowianki. Miejscowe prowadziły po pierwszej kwarcie pięcioma punktami. Drugą odsłonę Ślęza rozpoczęła od serialu punktowego 9:0, ale na półmetku nadal przegrywała pięcioma oczkami. Po zmianie stron przewaga Wisły urosła nawet do ośmiu oczek, ale wrocławianki nie zamierzały się poddawać. Wszystko, co najlepsze mistrzynie Polski z 2017 roku zostawiły na ostatnią ćwiartkę. Tę część gry Ślęza wygrała 23:13, a cały mecz 66:62. Jedną z najważniejszych zawodniczek w drużynie z Wrocławia była Agnieszka Majewska. Doświadczona środkowa, która dołączyła do zespołu w styczniu, do tej pory nie spędzała na parkiecie wielu minut. W środę dostała ich 18 i wykorzystała jej niemal perfekcyjnie. Zdobyła osiem punktów, miała cztery zbiórki, trzy bloki i trzy przechwyty. Fragmenty gry z nią na boisku Ślęza wygrała w sumie 12 punktami. Warto dodać, że z powodu kontuzji w Krakowie nie wystąpiła Agnieszka Kaczmarczyk.

Wisła CanPack Kraków – Ślęza Wrocław 62:66 (19:14, 13:13, 17:16, 13:23)