Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 3 lutego 2020

W meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała Energę Toruń 81:64, a CCC Polkowice rozgromiło Politechnikę Gdańską 100:64. Kolejne mecze EBLK rozegrane zostaną dopiero 15 lutego. Przerwa spowodowana jest zgrupowaniem kadry narodowej.

Ślęza Wrocław pokonała w Toruniu tamtejszy zespół (fot. archiwum klubu)

Po dwóch minutach sobotniego meczu wrocławianki prowadziły 7:4, ale chwilę później było już 7:7. Przyjezdne dwukrotnie próbowały zaatakować kosz, ale to trzypunktowy rzut Dominiki Owczarzak przyniósł kolejne punkty zespołowi z Wrocławia. Grą torunianek dyrygowała Maja Scekić, która w pierwszych minutach spotkania rozdała cztery asysty. Ślęza jednak w końcu powstrzymała wspomnianą koszykarkę Energi i za sprawą Agaty Dobrowolskiej wyszła na prowadzenie 12:9. Po pudle Latoyi Williams z dystansu po drugiej stronie parkietu Dominika Owczarzak znalazła Cierrę Burdick i przy stanie 16:9 trenerka gospodyń poprosiła o czas. Końcówka pierwszej kwarty należała jednak do gospodyń: najpierw akcję 2+1 wykonała Williams, potem za trzy trafiła Urbaniak. Ślęza odpowiedziała punktami Owczarzak i Agaty Dobrowolskiej, co pozwoliło wrocławiankom zakończyć otwierającą kwartę z siedmioma punktami przewagi. Druga odsłona rozpoczęła się od celnego osobistego Dominiki Owczarzak oraz szybkiej kontry wykończonej przez Abigail Glomazic. Koszykarki 1KS-u cieszyły się z dwucyfrowego prowadzenia jedynie przez kilkanaście sekund, bowiem już w następnej akcji za trzy trafiła Marta Urbaniak. Kolejne trzy minuty to dużo chaosu. Ślęza zatrzymała się w miejscu, a Energa systematycznie odrabiała straty.