Energa Basket Liga Kobiet

Za nami pierwsze mecze play-off Energa Basket Ligi Kobiet. CCC w ćwierćfinałach pewnie pokonało lubelską Pszczółkę i w półfinale spotka się z Arką Gdynia. Ślęza Wrocław świetnie rozpoczęła rywalizację z Artego Bydgoszcz. W sobotę natomiast przegrała trzeci mecz, żeby w niedzielę postawić kropkę nad „i” i awansować do półfinałów.

CCC w walce o awans do półfinału spotkało się z lubelską Pszczółką. Pierwszy mecz nie był ani łatwy, ani przyjemny. Drużyna z Lublina mocno się postawiła mistrzyniom Polski. Do półfinałowej rywalizacji polkowiczanki przystąpiły osłabione brakiem kontuzjowanej dwójki zawodniczek – Agnieszki Kaczmarczyk oraz Karoliny Puss. Pierwszą kwartę pomarańczowe przegrały 24:26. W drugiej, dzięki lepszej defensywie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, ale do zadowolenia było daleko. Po 20 minutach gry gospodynie prowadziły czterema punktami – 46:42. Początek drugiej połowy wcale nie był lepszy. Przyjezdne nie tylko odrobiły straty, ale objęły prowadzenie. Przebudzenie polkowiczanek nastąpiło od stanu 48:53. Mistrzynie Polski zdobyły 10 punktów z rzędu nie tracąc żadnego i wyszły na sześciopunktowe prowadzenie. Przyjezdne jednak nie zamierzały odpuszczać. Po 30 minutach przewaga gospodyń wynosiła zaledwie cztery punkty i sprawa zwycięstwa pozostawała otwarta. W ostatniej kwarcie polkowiczanki wypracowały przewagę, ale ambitnie grający zespół z Lublina nie poddawał się do samego końca. Ostatecznie CCC wygrało 82:77.

CCC POLKOWICE – PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN 82:77 (24:26, 22:16, 18:18, 18:17)

CCC: Thomas 20, Hayes 16, Fagbenle 13, Kaltsidou 12, Kizer 8, Owczarzak 6, Gajda 5, Leedham 2, Tyszkiewicz 0.

PSZCZÓŁKA: Rymarenko 25, Kiesel 14, Butulija 12, Greene 12, Adamowicz 10, Szajtauer 4, Cebulska 0, Mistygacz 0, Vrancic 0.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Czas na play-offy!

Mistrzynie Polski pokonały Artego Bydgoszcz 61:44 w meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Energa Basket Ligi Kobiet. Tym samym polkowiczanki zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli po sezonie zasadniczym.

Wojna nerwów

W meczu 18. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław pokonała Arkę Gdynia 62:60!

Wisła niestraszna

Dziewiąta kolejka EBLK okazała się szczęśliwa dla dolnośląskich zespołów. CCC Polkowice grało z outsiderem ligi, więc podopieczne trenera Marosa Kovacika nie musiały się bardzo natrudzić, żeby sięgnąć po ósme zwycięstwo.

Wciąż niepokonane

Za nami ósma kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Polkowiczanki zmierzyły się w niej z MKK Siedlce, zespołem o zdecydowanie mniejszym potencjale niż mistrzynie Polski.