Energa Basket Liga Kobiet

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 9 kwietnia 2018

CCC Polkowice w niesamowitym stylu, wręcz kładąc rywala na łopatki awansowało do półfinały EBLK. „Pomarańczowe” pokonały Pszczółkę Lublin 3:0. Ślęzie Wrocław tak gładko nie poszło. Wrocławianki musiały rozegrać cztery spotkania i ostatecznie wygrały z Energą Toruń 3:1.

CCC Polkowice w pięknym stylu pokonało „Pszczółkę” Lubin (archiwum klubów)

CCC gromi rywala

Po rywalizacji półfinałowej niekwestionowanym, zdecydowanym faworytem do zdobycia mistrzowskiego tytułu jest CCC Polkowice. Polkowiczanki rozbiły rywalki z Lublina. Ani przez chwilę któregoś z trzech meczów ich zwycięstwo nie było zagrożone. W pierwszym spotkaniu CCC pokonało Pszczółkę 100:66! Otwarcie pierwszego meczu należało do polkowiczanek. Przyjezdne miały problem z opanowaniem presji wywieranej przez CCC. Po 5 minutach na tablicy świetlnej w polkowickiej hali widniał wynik 14:9. W drugiej kwarcie gospodynie podkręciły tempo, uszczelniły defensywę, wywierały na rywalkach coraz większą presję. Efektem tego była rosnąca przewaga. Trzecia kwarta to ambitna gra lublinianek oraz kontrola parkietowych wydarzeń w wykonaniu polkowiczanek. Podopieczne trenera Kovacika powiększyły przewagę o dwa kolejne „oczka” i po 30 minutach gry miały wynoszący 24 punkty zapas. Ostatnia kwarta przebiegała wedle zbliżonego scenariusza co trzecia, z tym, że w miarę zbliżania się końcowej syreny słabnące lublinianki popełniały coraz więcej błędów i miały coraz więcej problemów, by nadążyć z powrotem do defensywy. Szybkie akcje polkowiczanek kończyły się punktami, a przewaga rosła. Pięć minut przed końcem meczu było już 88:60. Dwie minuty później po przechwycie i szybkich punktach Sandrić - 97:64. To był fragment koncertowej gry obronnej polkowiczanek, które przerywały akcje rywalek i powiększały przewagę, aż osiągnęły 100 punktów i ponad 30 przewagi nad rywalkami.

CCC Polkowice - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 100:66 (26:23, 31:12, 17:15, 26:16)