ENERGA BASEKT LIGA

Halo - Czy tu Włocławek? - Tak, a o co chodzi? - Kto wygra mecz? Śląsk, Śląsk, Śląsk… Kto z kibiców koszykarskiego Śląska nie zna tych reklam i zapowiedź meczów pomiędzy Śląskiem Wrocław i Anwilem Włocławek. W minioną niedzielę po raz kolejny oba zespoły rozegrały mecz we wrocławskiej hali. Niestety tym razem Śląsk nie wygrał.

Tym razem lepsi okazali się Trójkolorowi. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:13. W drugiej Śląsk o kolejnych 8 oczek powiększył swoją przewagę nad rywalem. Kwartę nr 3 lepiej rozpoczęli koszykarze Anwilu. Na pięć minut do końca przedostatniego rozdania Wojskowi mieli już tylko 9 punktów przewagi. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 56:47. A na pięć minut do końca meczu Anwil wygrywał dwoma oczkami i systematycznie powiększał swoją przewagę. Ostatecznie mecz skończył się porażką Śląska 74:80

Śląsk Wrocław – Awnil Włocławek 74:80 (20:13, 24:16, 12:18, 18:33)

Śląsk: Justice 17, Kanter 15, Kolenda 12, Langevine 12, Dziewa 9, Jovanovic 6, Leńczuk 3, Gordon, Gabiński 0

Pozostałe mecze: Zastal Zielona Góra – Dąbrowa Górnicza 91:79, Start Lublin – Trefl Sopot 70:73, Stal Ostrów – King Szczecin 84:74, HydroTruck Radom – Legia Warszawa 75:88, Twarde Pierniki Toruń – Spójnia Stargard, Astoria Bydgoszcz – Czarni Słupsk 86:82, GTK Gliwice – Asseco Gdynia – mecz rozegrany zostanie 4 października

16. Arka Gdynia        3          3          -58

W następnej kolejce (7-10 października) zagrają: Legia Warszawa – Start Lublin, Twarde Pierniki Toruń – HydroTruck Radom, GTK Gliwice – Spójnia Stargard, Trefl Sopot – Zastal Zielona Góra, Czarni Słupsk – Śląsk Wrocław, MKS Dąbrowa Górnicza – Stal Ostrów Wlkp., King Szczecin – Astoria Bydgoszcz, Arka Gdynia – Anwil Włocławek

OSZ

Pierwsze trofeum dla Polkowic

W miniony weekend ruszyły rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet. Zanim jednak ekstraklasowe drużyny wybiegły na parkiety, w Poznaniu BC Polkowice rywalizowały z Arką Gdynia o Suzuki Superpuchar Polski.

Ostatnia próba przed startem ligi

ALBA Cup IV Memoriał Adama Wójcika przeszedł do historii. Jedyną niepokonaną drużyną turnieju okazał się WKS Śląsk Wrocław, który w piątek pokonał Kyiv-Basket 55:52.

Idzie nowe

Choć sezon zakończył się niewiele ponad miesiąc temu w koszykarskim Śląsku Wrocław już trwają przygotowania do kolejnego. W minionym tygodniu klub ogłosił, że nowym trenerem wojskowych będzie pochodzący z Czarnogóry Peter Mijović.

Górnik ze srebrem, Czarni z awansem

Decydujące spotkanie finału Suzuki I Ligi Mężczyzn dla Grupa Sierleccy-Czarni Słupsk. W piątym meczu finału podopieczni Mantasa Cesnauskisa zwyciężyli 83:59 i oprócz zwycięstwa w rozgrywkach zapewnili sobie prawo gry w Energa Basket Lidze.