Elite Spanish Football Campus w Machnicach

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 26 lutego 2018

Wrocławska fundacja Game Sport wspólnie z organizującą w Hiszpanii obozy sportowe firmą BK Turismo zrealizują niepowtarzalne wydarzenie piłkarskie na Dolnym Śląsku. W trzydniowych warsztatach (23-25 marca) dla młodych piłkarzy i trenerów udział wezmą m.in. Carles Planchart – drugi trener Manchesteru City oraz Jord Guerrero – drugi trener obecnej rewelacji Premiera Division Girona FC.

avatar
Hiszpańscy trenerzy Jordi Guerrero i Carles Planchart przeprowadzą zajęcia piłkarskie z polską młodzieżą (fot. organizator)

Takich gości na Dolnym Śląsku jeszcze nie było! Do podwrocławskich Machnic zawita przede wszystkim Carles Planchart, wieloletni asystent Pepa Guardioli w największych klubach świata. – Planchart i Guardiola pracują razem od ponad 12 lat. Tak było w FC Barcelona, później w Bayernie Monachium, a dziś w Machesterze City. Planchart to wybitna postać, dwa lata walczyliśmy, aby zaprosić go do Polski. I w końcu się udało – cieszy się Miłosz Wroński z Fundacji Game Sport. – W świecie piłkarskim Planchart jest autentyczną personą. Jest m.in. szefem analityków w Manchesterze City, a wiele osób twierdzi, że nie byłoby tych wszystkich sukcesów Guardioli, gdyby nie było przy nim Plancharta. To pierwsza osoba, z którą Pep analizuje boiskowe sytuacje, omawia zmiany czy cieszy się z bramek – dodaje Krystian Lamberski, organizator campusu. Dla każdego z uczestników campusu możliwość odbycia zajęć pod okiem hiszpańskiego szkoleniowca z Manchesteru City będzie cennym doświadczeniem. Ale w Machnicach pojawią się też innymi trenerzy z Hiszpanii, którzy mogą pochwalić się świetnymi efektami pracy. Przyjedą: Jord Guerrero – drugi trener hiszpańskiej pierwszoligowej drużyny Girona FC; Gerard Garros – trener pierwszej drużyny kobiecej Girona FC i Oriol Vila – zawodnik trzecioligowej drużyny hiszpańskiej, a także trener i koordynator klubów hiszpańskich. W sprawnym przebiegu zajęć na Elite Spanish Football Campus będą pomagać również hiszpańscy trenerzy asystenci Bruno Villanueva i Ivan Delgado. – Przygotowywaliśmy się do tego przedsięwzięcia od dwóch lat. Chcieliśmy zrobić coś wyjątkowego dla polskiej piłki młodzieżowej i zaprosić na Dolny Śląsk szkoleniowców o uznanym nazwisku, którzy mają doświadczenie nie tylko w piłce seniorskiej. I kiedy pojawiła się możliwość zaproszenia Carlesa Plancharta i Jordiego Guerrero nie mieliśmy wątpliwości, że będzie to doskonały wybór. Obaj szkoleniowcy oprócz swoich podstawowych zajęć w zawodowych klubach pracują również z dziećmi i młodzieżą. I mają w tym zakresie olbrzymią wiedzę do przekazania – mówi Wroński.

ŁUKASZ HARAŹNY

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.