El. MŚ Polska - Szkocja 0:4

W meczu eliminacyjnym mistrzostw świata rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, reprezentacja Polski kobiet przegrała wyraźnie ze Szkocją 0:4. Porażka ta oddala znacznie Polki od pozycji gwarantującej awans na mistrzostwa.

Dla Polek było to trzecie spotkanie w ramach eliminacji do mistrzostw w Kanadzie. Po pierwszym przegranym spotkaniu z faworytkami grupy, reprezentacją Szwecji, Polki wygrały z Wyspami Owczymi 6:0. O sile naszej reprezentacji mieliśmy się jednak przekonać w czwartkowe południe, gdy mierzyły się z liderkami – Szkotkami. Niestety okazało się, że „wyspiarki” są jeszcze poza naszym zasięgiem. Rywalki już do przerwy prowadziły 2:0 po golach niezawodnej Jane Ross. Ta 24-letnia zawodniczka dołożyła po przerwie jeszcze jednego gola kompletując hat-tricka. Gdy w 64. minucie młoda Ewa Pajor dostała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę, stało się jasne, że Polki już tego spotkania nie wygrają. Minutę później Joanne Love dołożyła czwartą bramkę, pieczętując pewną wygraną gości. Szkotki tym samym z kompletem czterech zwycięstw przewodzą w naszej grupie, wyprzedzając Szwecję. Polki następne spotkanie rozegrają 23 listopada na wyjeździe z reprezentacją Irlandii Północnej.

Polska – Szkocja 0:4 (0:2)

Bramki: Jane Ross 23, 42, 46, Joanne Love 65

Sędziowała: Carina Vitulano (Włochy), Żółte kartki: Pajor, Gawrońska – Corsie, Czerwona kartka: Pajor (64. min, za drugą żółtą).

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Agnieszka Sikora, Nicole Krzysik, Jolanta Siwińska, Donata Leśnik – Magdalena Szaj (69. Weronika Aszkiełowicz), Patrycja Pożerska, Anna Gawrońska, Ewa Pajor, Natalia Chudzik (46. Marta Stobba) – Agnieszka Winczo (75. Evelyn Nicinski)

Szkocja: Gemma Fay – Frankie Brown, Racher Corsie, Jeniffer Beattie, Hayley Lauder – Jane Ross, Joanne Love (89. Leanne Ross), Kim Little, Leanne Crichton (73. Sarah Crilly), Megan Sneddon – Lisa Evans (82. Suzanne Lappin)

KATARZYNA POWIDŁOWSKA

Lekcja francuskiego

Reprezentacja Polski nie będzie miło wspominać meczu towarzyskiego z Francją. Podopieczne Wojciecha zagrały słabo i zostały rozgromione 6:0.

Autor sukcesu Smerfów

Młodziutkie piłkarki Smerfów Bielawa w ubiegły weekend okazały się najlepsze podczas turnieju o Puchar Donalda Tuska, czyli nieoficjalnych halowych mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych. Podwaliny pod ten sukces położył trener Marek Pyziak.

Znowu bez wygranej

Kolejny nieudany wyjazd zanotowały wrocławskie akademiczki, które z Żywca wróciły bez punktów. Mitech okazał się w tym meczu bardzo skuteczny, wygrał 2:1.

Pożerska po meczu

Kapitan reprezentacji Polski, Patrycja Pożerska nie kryła radości po wysokiej wygranej nad druzyną Wysp Owczych. Dobrą postawę drużyny prowadzonej przez Wojciecha Basiuka obejrzało na stadionie prawie cztery tysiące kibiców.