Ekstraklasowy mecz dekady na Dolnym Śląsku

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 23 września 2019

„Reklama piłki nożnej”, „szalony mecz” – po końcowym gwizdku na konferencji prasowej trenerzy KGHM Zagłębia Lubin i Śląska Wrocław, Martin Sevela i Vitezslav Lavicka, wypowiadali się w podobnym tonie. Trudno znaleźć bardziej trafne określenia. Derby Dolnego Śląska rysowały się – jak zawsze – bardzo ciekawie, ale to, co zobaczyliśmy sobotniego wieczoru, przeszło najśmielsze oczekiwania.

avatar
Takiego widowiska piłkarskiego, jakie miało miejsce w sobotę we Wrocławiu, tak szybko nie uświadczymy. Bohaterem zdobywca hat-tricka, Erik Expósito (fot. K.Pączkowska)

Sytuacja zmieniająca się jak w kalejdoskopie, osiem bramek (w tym połowa aspirujących do miana bramek kolejki, miesiąca, sezonu), pokaźna frekwencja. To wszystko w pojedynku lokalnych rywali, o których mówi się, że rządzą się swoimi prawami. Nie inaczej było w tym przypadku, a derbów tak emocjonujących (z taką liczbą goli!) jeszcze na dolnośląskiej ziemi nie widzieliśmy. Czy to na pewno produkt polski?

Expósito show

Polski i niepolski. Na 22 piłkarzy w wyjściowych składach obu ekip, dokładnie połowę stanowili nasi, drugą połowę przybysze z Europy i świata. Do tego dwóch zagranicznych trenerów – nie lada fachowiec Czech Lavicka i debiutujący w nowej roli Słowak Sevela. Obaj mieli swoje założenia na to spotkanie, jednak swoje przedstawienie grali przecież główni aktorzy rywalizacji. Przede wszystkim ten, na którego liczono od momentu transferu, ale który do tej pory nie spełniał oczekiwań. Erik Expósito miał swój dzień, był tam, gdzie była piłka, strzelał tam, gdzie nie rąk nie zostawił Konrad Forenc. Za pierwszym razem pięknym strzałem głową (lobem) wykończył centrę Dino Štigleca, za drugim doskonale odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu i huknął lewą nogą obok bramkarza ZL, po raz trzeci (w 90. minucie!) dobił własne, odbite przez Forenca uderzenie czołem. Golleador!

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.