EBLK: CCC w finale, Ślęza walczy o brąz

Arkadiusz Barski, wtorek, 23 kwietnia 2019

Zakończyły się półfinały Energa Basket Ligi Kobiet. CCC pewnie pokonało Arkę Gdynia, natomiast Gorzów wygrał ze Ślęzą. Już dziś (23.04) polkowiczanki rozegrają we własnej hali pierwszy mecz o mistrzostwo Polski. Żółto-czerwone natomiast zagrają o brąz w Gdyni.

Koszykarki CCC Polkowice stoją przed historyczną szansą obrony tytułu mistrzyń Polski (fot. K. Pączkowska)

Najmniejszych problemów z awansem do finału nie miały koszykarki CCC. Mecz numer trzy w Gdyni był tylko formalnością. Polkowiczanki pokonały rywalki 71:80. Pierwsza kwarta to była zacięta walka punkt za punkt. Po 10 minutach dwoma „oczkami” prowadziły podopieczne Marosa Kovacika. Obie drużyny grały na wysokim procencie skuteczności, ale cały czas nieznacznie lepszym zespołem było CCC. Doskonale spisywała się Tiffany Hayes. W ekipie gospodyń prym wiodły Emma Cannon oraz Barbora Balintova, które do przerwy rzuciły 29 z 40 punktów swojej drużyny. Po pierwszej połowie polkowiczanki prowadziły siedmioma punktami (40:47). W drugiej, pomarańczowe wyszły na kilkunastopunktowe prowadzenie i kontrolowały przebieg gry. Dominowały pod koszami, utrzymywały wysoką skuteczność, a także świetnie broniły. Cannon i Balintova już tak nie błyszczały. To wszystko sprawiało, że nadzieje gdynianek na przedłużenie półfinałowej serii malały wraz z upływającymi minutami. Jedyne, na co było stać Arkę, to zmniejszenie rozmiarów porażki w kończących mecz 10 minutach. Gdy wybrzmiała końcowa syrena tablica świetlna gdyńskiej hali pokazywała wynik 71:80, a polkowiczanki mogły cieszyć się z awansu do wielkiego finału Energa Basket Ligi Kobiet.

ARKA GDYNIA – CCC POLKOWICE 71:80 (22:24, 18:23, 11:18,20:15)