Dziś pojedynek lokalnych rywali, Śląsk Wrocław – KGHM Zagłębie Lubin

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 25 lutego 2019

Wzajemne konfrontacje dolnośląskich zespołów są w tym sezonie niezwykle jednostronne. Miedź ograła jesienią KGHM Zagłębie 2:0, któremu w wiosennym rewanżu uległa 0:3. W Legnicy znokautował ją Śląsk (pamiętne 0:5), który z kolei przegrał w Lubinie 0:4. Dziś pora na drugie starcie wrocławian z Miedziowymi.

avatar
Uradowane KGHM Zagłębie, smutny Śląsk – tak było we wrześniu. Jak będzie dzisiaj? (fot. archiwum/K. Pączkowska)

– Zarówno jako piłkarz, jak i trener doświadczyłem w Czechach największych krajowych derbów, czyli pojedynku Sparty ze Slavią. To naprawdę wielka rywalizacja, która ma wszystko, z ostrą walką na boisku i na trybunach włącznie. Tak naprawdę zaczyna się już kilka dni przed meczem, dziennikarze podgrzewają atmosferę, jest to w Czechach duże piłkarskie święto. Widzę, że również w Polsce są podobne spotkania. Miałem dobre odczucia po meczu z Wisłą Kraków i uważam, że macie wspaniałych kibiców, kochających piłkę nożną – wspominał na przedmeczowej konferencji prasowej opiekun Śląska, Vitezslav Lavicka, dla którego będą to premierowe derby naszego regionu.

Tło dla Zagłębia

Dla Zagłębia to drugi pojedynek z lokalnym rywalem w przeciągu ośmiu dni. W ubiegłą niedzielę takowym był szukający punktów beniaminek z Legnicy. Rywalem i tłem, bo na boisku okazał się wyraźnie słabszy. Pakiet ofensywnych akcji pozostawił w szatni, zabrał za to ciężkie nogi, ponure myśli, rozchybotanie i bombonierkę z kiksami, którymi częstował antybohater rywalizacji, bramkarz Anton Kanibołoćkyj. – Oglądałem to spotkanie. Bezpośrednio na stadionie byli moi asystenci, a ja obejrzałem mecz na wideo. Lubin był lepszą drużyną, zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo. Legnica ułatwiła im jednak zadanie swoimi błędami. Dla nas to bardzo dobry materiał do analizy, by odpowiednio przygotować się do poniedziałkowego starcia. Zdaję sobie sprawę, jaki czeka nas mecz – stwierdził czeski szkoleniowiec.

ARKADIUSZ BARSKI


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 3 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.