Dzień Prezydencki na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych

Aleksandra Szumska, wtorek, 2 czerwca 2015

W najbliższą niedzielę, 7 czerwca, konie z Czech, Niemiec i Polski powalczą o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia

avatar
Fot. Archiwum

Za nami pierwsze cztery dni wyścigowe. Od początku sezonu odwiedziło nas już 28 000 kibiców! Nie zabrakło sportowych emocji na najwyższym poziomie. Triumfowały m.in. konie znanych właścicieli: Bogusława Lindy, Marka Siudyma a także Anny Jurksztowicz i Krzesimira Dębskiego.

 

Przed nami wielkie święto wyścigów konnych i miasta Wrocławia – Dzień Prezydencki. Międzynarodowa impreza z pulą nagród przekraczającą 170 000 zł zgromadzi jeźdźców oraz konie z kraju i zagranicy. Wśród nich dwie gwiazdy światowego formatu – Adrian Nicholls oraz Tadhg O’Shea. Nicholls jest czołowym dżokejem na Wyspach Brytyjskich oraz zwycięzcą wielu prestiżowych gonitw w Europie. Wygrał m.in. Prix Maurice De Gheest i Betfred Sprint Cup zaliczane do najwyższej światowej kategorii G1. Tadhg O'Shea, to z kolei dwukrotny czempion młodych jeźdźców wyścigowych w Irlandii. W ostatnich sezonach czołowy jeździec w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie czterokrotnie zdobywał tytuł czempiona dżokejów. Obecność nazwisk takich jak Nicholls czy O’Shea to kolejny, po przystąpieniu w tym roku, Wrocławia do europejskiej unii końskich miast Euro Equus czy zaproszeniu do współpracy z Sankt Mortiz, dowód, że wrocławski hipodrom otwiera się na świat. Przypomnijmy, że w styczniu tego roku konie z Partynic zostały zaproszone do udziału w prestiżowym mityngu w Sankt Moritz w Szwajcarii. W ramach nawiązanej współpracy podczas wrześniowej Wielkiej Wrocławskiej odbędzie się u nas gonitwa Grand Prix White Turf Sankt Moritz natomiast już w lutym 2016 Szwajcarzy gościć będą u siebie gonitwę Grand Prix Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016.

 

W trakcie Dnia Prezydenckiego w sumie rozegranych zostanie siedem gonitw w tym dwie z przeszkodami na dystansie odpowiednio 4000 i 3600 metrów a także gonitwa płotowa na 3200 m. Do walki o Nagrodę Prezydenta Miasta Wrocławia z pula nagród 87 500 zł. stanie doborowa stawka koni z Czech, Niemiec i Polski. Wśród nich jej ubiegłoroczny zdobywca – Silvaner a także znana wrocławianom True Girl oraz sensacyjna triumfatorka tegorocznej Nagrody Golejewka - Medicina.

 

Nie mniejsza dawka emocji zapowiada się w Nagrodzie Prezydenta Miasta Sopotu. Do przeszkodowej próby na dystansie 4000 m zgłoszono 12 koni, wśród których trudno doszukać się słabeusza. Czeskie barwy reprezentuje piątka uczestników zaprawionych w przeszkodowych bojach. Sztorm drogę do Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Totalizatora Sportowego rozpoczął od wygrania Nagrody Otwarcia Sezonu. Ogromne doświadczenie w gonitwach z przeszkodami mają Regine (19 startów)
i Bugaboo (12 startów), a Delight My Fire w jednym z wygranych stipli pokonała Sztorma. Zagranicznym rywalom nie ustępują przedstawiciele polskich stajni, choć może im zabraknąć doświadczenia.

W niedzielę na Partynicach poza wyścigami odbędzie się także zbiórka pieniędzy dla kliniki Przylądek Nadziei organizowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom
z Chorobą Nowotworową, Alicji Chybickiej. Będzie można również oddać krew w mobilnym centrum krwiodawstwa. Zjadą także wystawcy z Wrocławskiego Bazaru Smakosza, którzy zaprezentują smaczne, naturalne, a przede wszystkim zdrowe produkty. Specjalnie na Dzień Prezydencki wrocławski tor na Partynicach wspólnie z Zielonym Centrum przygotował strefę chill-out. Na piaskowym czworoboku powstanie ukwiecona plaża z leżakami. Tuż obok swoje centrum testów sprzętu sportowego ustawi sklep sportowy Decathlon z Bielan Wrocławskich.

Tradycyjnie już nie zabraknie przejażdżek na kucykach, spotkań z Damarem – filmowym koniem Bohuna z Ogniem i Mieczem. Aby dostać się w niedziele na wrocławski hipodrom wrocławianie będą mogli skorzystać z darmowych autobusów oznaczonych napisem Wyścigi Konne na wyświetlaczu.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 7 czerwca, na godzinę 14:15. Wstęp wolny!


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.