Dwie porażki Cuprum Lubin

Maciej Piasecki, poniedziałek, 30 stycznia 2017

Nie tak wyobrażali sobie kolejne spotkania siatkarzy Cuprum Lubin kibice naszego rodzynka w PlusLidze. O ile porażkę z mistrzem ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle można było wkalkulować w koszty rundy zasadniczej, strata punktów z niżej notowanym MKS Będzin – to już niemiła niespodzianka. Cuprum mocno skomplikowało sobie sytuację w walce o miejsce w czwórce.

Trener Gheorghe Cretu ma o czym myśleć po porażce Cuprum z MKS Będzin (fot. K. Ziółkowski)

Rozbudzone apetyty...
Miniony tydzień zaczął się jednak całkiem obiecująco. Co prawda Cuprum w meczu z ZAKSĄ nie było w stanie ugrać choćby punktu – długimi fragmentami walczyło jak równy z równym przeciwko plejadzie gwiazd lidera PlusLigi. Warto choćby wspomnieć, że gospodarze wtorkowego starcia mieli w górze piłkę na 24:23 w secie numer trzy. Niestety, w jednym z decydujących fragmentów długiej akcji niepotrzebnie piłkę lecącą w wyraźny aut podbił Keith Pupart (sugerując się ewentualnym blokiem kolegów) stojący na... 10 metrze. ZAKSA wyszła z opresji, zrobiło się 2:1 w setach i tego lider tabeli już nie puścił. Niektórzy co prawda twierdzą, że takie problemy zespołu z Kędzierzyna-Koźla w Lubinie wiązały się z napiętym terminarzem (turniej finałowy Pucharu Polski plus gra w Lidze Mistrzów i wyprawa do Moskwy), ale nie ma co przesadzać. Cuprum zagrało naprawdę solidnie i było o krok od sprawienia niespodzianki, a może i odniesienia sensacyjnego zwycięstwa. Liderem w ofensywie lubinian był Łukasz Kaczmarek, autor 15 punktów. Po drugiej stronie ze świetnej strony pokazał się Belg Sam Deroo, nie dość, że skuteczny w przyjęciu (65% dokładnego), to jeszcze w ataku (57%) – kończąc z wynikiem 27 oczek i nagrodą MVP. Dokładając do tego Dawida Konarskiego (18 pkt) i świetne obrony Pawła Zatorskiego, nadgryzienie mistrza było blisko – ale jeszcze nie tym razem.