Drużynowe mistrzostwa Polski kobiet w podnoszeniu ciężarów

, wtorek, 12 listopada 2013

W Oławie poznaliśmy tegoroczne rozstrzygnięcia drużynowych mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów kobiet. Przed ostatnią rundą ligi prowadziły reprezentantki miejscowego MAKS Tytan Oława, ale wszystko przecież mogło się zdarzyć. Nie tym razem! Zawodniczki z Dolnego Śląska pokazały swoją waleczności i zostały mistrzyniami Polski.

avatar
Drużynowe mistrzynie Polski - MAKS Tytan Oława, w towarzystwie prezesa klubu, trenera oraz wiceprezesa PZPC - Mariusza Jędry (FOT. K. Ziółkowski)

– Oczywiście po cichu liczyłem na wygraną, ale wiedziałem, że będzie bardzo trudno – mówił po zawodach Waldemar Ostapski, trener MAKS-a. – Nie wiedzieliśmy, w jakich składach startować będą nasze rywalki, a poza tym nasz zespół był osłabiony. Dziewczyny jednak stanęły na wysokości zadania i nikt nie był im w stanie odebrać złota. Teraz mamy trochę czasu na roztrenowanie i tak aż do stycznia, wtedy zabieram się na poważnie za przygotowania do kolejnych ważnych imprez – opowiadał Ostapski. Drużyna z Oławy rzeczywiście w minioną sobotę była osłabiona. W zawodach nie wystartowała Marieta Gotfryd, która jest bardzo silnym ogniwem ekipy. – Niestety, przed mistrzostwami świata Marieta doznała kontuzji i musiała odpuścić i mistrzostwa świata i Polski. Teraz powinna zrobić sobie przerwę od ciężarów, odpocząć i do nas wrócić w pełni sił, bo z tego, co wiem, nie chce jeszcze kończyć kariery – przyznał trener z Oławy. Nie zabrakło za to innej topowej zawodniczki MAKS-a Karoliny Ostapskiej. – Jaki był dla mnie ten sezon? Myślę, że udany. Zdobyłam wicemistrzostwo Polski seniorek w Ciechanowie, wystartowałam po raz pierwszy w swojej karierze na mistrzostwach świata seniorek. Była trema, ale też ten start dodał mi skrzydeł. Może dlatego, że na swojej ziemi, że byli ze mną moi bliscy, znajomi. A dzisiaj jeszcze do pełni szczęścia zdobyłyśmy drużynowe mistrzostwo Polski. Myślę, że to jest piękne ukoronowanie sezonu nie tylko dla mnie, ale i dla całego klubu – stwierdziła Katarzyna Ostapska. Tak więc panie już mogą odpoczywać, a panowie dopiero szykują się do ostatecznego boju. W najbliższą sobotę ciężarowcy Śląska w hali przy ulicy Racławickiej powalczą o awans do I ligi, natomiast w Polkowicach nasza czołówka rywalizować będzie o medale drużynowych mistrzostw Polski. Na razie na prowadzeniu ekipa z Polkowic i oby tak pozostało.

DMP – WYNIKI
1. MAKS Tytan Oława
Katarzyna Ostapska, Kinga Kaczmarczyk, Joanna Łochowska, Agata Grzegorek, Sara Kowalska
2. WLSK Siedlce
Magdalena Mędza, Wioleta Jastrzębska, Agata Rok, Kinga Mróz, Katarzyna Lisewska
3. CLKS Mazovia Ciechanów
Anna Leśniewska, Iwona Kępa, Natalia Kraszewska, Izabella Wróblewska, Aleksandra Pepłowska

OSZ


źródło: brak danych


Proste pytanie: 5 + 7 =


Komentarze:
  • nickname:
    5 lat temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.